Site Loader

Italijoje esama daug nuostabių miestų, kuriuos verta aplankyti dėl istorinės architektūros, išraiškingo vietinių temperamento, kiekvienam regionui būdingo unikalumo, ganėtinai turizmui palankaus klimato ir gardaus maisto.

Visgi, šįkart aptarsime ne kokį nors topinį didmiestį, o daug mažiau kam pažįstamą, galbūt net visai negirdėtą Bergamą.

Bergamo lankytinos vietos
Bergamas

Tai nedidelis, bet savomis gėrybėmis galintis nustebinti taškas, dažnai į turistų akiratį nepatenkantis dėl per mažo informacijos kieko, nors galėtų būti priešingai. Juk kartais taip norisi atostogas praleisti jaukioje vietelėje, kur nevargintų praeivių keliamas šurmulys, bet tuo pačiu būtų ką aplankyti papildant bagažą ne daiktais, o įspūdžiais. Bergamas tam labai tinkanti kryptis, taigi pasidomėkime pastarojo privalumais.

Automobilio nuoma Bergame

Pirmiausiai pasidairykime po Bergamo senamiestį ir jo karščiausią tašką- Piazza Vecchia aikštę. Elegantiškos akmenimis grįstos siaurutės gatvelės čia išsiraizgiusios tarsi labirintas, gausu renesansui bei viduramžiams būdingų pastatų, centre dėmesį patraukia įspūdingasis Fontana del Contarini fontanas, galima pasivaišinti skaniu itališkos virtuvės maistu kavinėse ir restoranuose, įsigyti mielų smulkmenų, pradžiuginsiančių artimuosius, draugus.

Pirmą kartą viešintys Bergame turėtų aplankyti senają miesto rotuše. Anksčiau, šis statinys priklausė miesto valdžiai, kuri rotušėje rengdavo svarbius pasitarimus. Dabar tai turistams rekomenduojamas vienas svarbesnių miesto objektų, kviečiantis pamatyti žinomo dailininko Bromantės tapybos šedevrus.

Duomo aikštė būtų kita įdomi stotelė, nešykštinti architektūrinio paveldo. Teritorijoje stūkso Bergamo katedra, Šv. Marijos Maggiore bazilika, Koleoni kapela. Taip pat užsukite į Colleoni koplyčią, kerinčia tiek išorinio fasado grožiu, tiek ir vidaus turtais. Akys čia net raibsta nuo freskų spalvingumo, kuriam prilygti atrodo negali niekas.

Įsimintina popietė laukia pakilus į viršutinę miesto dalį, mat šioje vietoje stūkso ankstesnė Bergamo rotušė, iškilusi dar dvyliktame amžiuje. Po šiokios tokios rekonstrukcijos, rotušė tapo prašmatniais Palazzo della Ragione rūmais, išsaugojusiais savo didybę ir eleganciją.

Pasigerėkite unikalia Citadella pilimi, anuomet turėjusia apginti kraštą nuo galimų priešų atakų. Pilyje šiuo metu veikia informatyvus archeologijos muziejus, supažindinantis su praeities miestu, jo garsiausiais pastatais bei visa istorija.

Meno gerbėjams neabejotinai patiks modernioje, galybę eksponatų talpinančioje Academia Carrara galerijoje, o mėgstantiems lankytis spektakliuose, operose pakeliui bus Donizetti teatras.

Nesistebėkite Bergame aptikdami ganėtinai nemažai Venecijos elementų, mat šio regiono įtakoje ganėtinai ilgą laiką buvęs miestas tikrai ne vienam gali priminti ir pačią Veneciją.

Štai, kad ir Venecijos siena, pasilikusi kaip venecijiečių įsigalėjimo simbolis, iki mūsų dienų išlieka vienu populiariausių turistų norimų aplankyti objektų. Prieš penkis šimtmečius toks statinys atrodė tarsi stebuklas. Bendras sienų ilgis siekė per šešis kilometrus, aukštis apie penkiasdešimt metrų, o juk tada dar nebuvo jokios galingos technikos!

Deja, ši siena neapsaugojo nuo įsibrovėlių, įžengusių į svetimas žemes. Nepaisant visko, nepavaikštinėjus ties šia relikvija net negalėtumėte pasigirti viešnage Bergame.

Vaizdingos apylinkės, kalnuotas reljefas, bet ne patys linksmiausi prisiminimai gaubia Gleno užtvanką. Dėl netinkamo elektrinės eksploatavimo ir menko indelio į saugumą, įvyko skaudi nelaimė, kai išsiliejęs vanduo tiesioginę ta žodžio prasme pradangino net kelis kaimus. Visgi, užtvankos runos sulaukia nemažai smalsuolių, norinčių prisiliesti prie kraštui reikšmingų įvykių.

Viešbučių Bergame rezervacijaBooking.com

Bergamas nėra nuobodus ar pilkas kaip galima pamanyti prieš su juo susipažįstant. Norintys ras sau mielos veiklos, galų gale ir paprastas pasivaikščiojimas margomis vitrinomis ir maisto prekeiviais nusėtose gatvėse gali tapti šaunia atrakcija, dovanojančia teigiamų emocijų glėbį.

Bergamo lankytinos vietos video

Bergamo žemėlapis

Susipažinkite su Bergamu iš anksto! 🙂

Booking.com