Site Loader

„Sena dama“, taip apie Boloniją kalba keliautojai. Žinoma, visai ne be priežasties. Tai miestas, kuriame apstu viduramžių laikų statinių, pilių, rūmų, bažnyčių ir įvairiausių bokštelių. Šiame mieste žymę paliko bene visi kultūriniai laikotarpiai: viduramžiai, renesansas, barokas ir kiti.

Bolonijos senamiestis, vienas didžiausių Europoje, o pirmosios gyvenvietės šioje vietovėje datuojamos 1000 m.pr.Kr.

Apsilankę Bolonijoje vaikščiosite nuostabiomis raudonų stogų gatvelėmis, kuriose vis dar jaučiame viduramžių dvasia, skanausite itališkus ledus, grožėsitės miestą supančiomis kalvomis ir aplankysite ne įsimintiną Bolonijos lankytiną vietą.

Bolonija lankytinos vietos
Bolonija

Neatsiejama kelionių dalis – tradicinių šalies patiekalų ragautuvės. Bolonija iš tiesų pasiūlys Jums išskirtinį meniu ir skonių įvairovę. Nepamirškite paragauti gardžių tagliatelle al ragù, puikiosios lasagna, mortadella ar tradicinių Bolonijos desertų su garsiuoju marmeladu.

Automobilio nuoma Bolonijoje

Užkietėję keliautojai rekomenduoja restoranus rinktis ne pačiame miesto centre, o kiek atokiau nuo jo. Jie patikina, ten rasite ne tik puikią atmosferą, maloniai bendraujantį personalą, kas kartą keičiamas baltas staltieses, tačiau ir puikius patiekalus. Puikių vietelių Bolonijoje tikrai ne viena dešimtis. Tikriausiai išskirtinio žodžio verta seniausių tratorijų Bolonijoje, kuri įkurta 1918 metais – „Trattoria Meloncello“.

Tik Bolonijoje pajusite, kad itališki ledai yra be galo svarbi itališkos kultūros dalis. Čia galėsite apsilankyti ne tik ledų muziejuje, kuriame sužinosite itališkų ledų gamybos istoriją, bet ir Ledų universitete.

Pateikiame įdomiausias lankytinas vietas, į kurias traukia atvykėliai ištroškę žinių ir naujų įspūdžių.

Bolonija lankytinos vietos
Bolonija

Lankytinos vietos Bolonijoje

Bolonijos universitetas atvėrė duris dar 1086 metais, kas reiškia, jog tai yra seniausias Universitetas visame pasaulyje. Įdomu, kad jame studijavo tokie žymus veikėjai, kaip Dantė, Erazmas Roterdamietis ar net popiežius Aleksandras VI. Universitetas įdomus ne tik savo istorija, tačiau ir architektūra. Universitetas – viena populiariausių lankytinų vietų Bolonijoje.

San Domenico – dominikonų bažnyčia, kurioje galėsite pasigrožėti ne tik architektūra, tačiau apžiūrėti ir pačio dominikonų ordino įkūrėjo Šv. Dominyko relikvijas.

Apsilankykite pagrindinėje Bolonijos bažnyčioje – Šv. Petronijaus bazilikoje. Bazilika pradėta statyti XIV amžiaus pabaigoje, garsi savo freskomis.

O kaip neapžiūrėti bene vieno svarbiausio Bolonijos objekto-simbolio Due Torri – pasvirusių bokštų. Du bokštai, pirmasis – Asinelli siekia 90 metrų, bet kur kas labiau pasviręs yra Garisenda, kurio aukštis 48 metrai. Beje šį bokštą išgarsino Dantė, paminėdamas savo „Dieviškojoje komedijoje“.

Bolonija iš ties gali pasigirti, kaip miestas turintis daugybę muziejų. Savo mėgstamiausią suras net ir patys išrankiausi. Meno mylėtojai puikiai jausis nuvykę į Nacionalinę meno galeriją, kurioje išvys XIII-XVIII amžių menininkių kūrinius. Modernaus meno gerbėjai gali apsilankyti MAMbo – Modernaus meno galerijoje.

Bolonijos archeologijos muziejus ir Viduramžių muziejus, tiems kas žavisi istorija ir archeologija.

Ducati transporto muziejus – transporto fanams.

San Luca bazilika – lankytina vieta, kurioje apsilanko kiekvienas keliautojas. Bazilika ypatinga tuo, kad yra pastatyta ant kalvos ir yra iškilusi net  300 metrų virš miesto. Kelionė į šią Baziliką taip pat originali. Beveik 4 kilometrus turėsite keliauti nuostabia trasa – Portico di San Luca, kurią sudaro net 666 arkos.

Miesto turgeliai laikomi miesto kultūros šerdimi, kuriame galima išvysti autentiškus vietinių gamybos rankų darbo dirbinius, šviežius produktus ir užuosti įdomiausius kvapus. Ne išimtis ir Bolonijos turgeliai. Apsilankykite viename jų ir praleiskite pusdienį su vietiniais.

Aplankykite garsiąją centrinėje miesto aikštėje esančią XVI amžiuje statytą Neptūno skulptūra ir fontaną.

Bolonija simbolių ir detalių būdingų tik šiam miestui turi nemažai. Visas senamiesčio gatveles apraizgę portikai – dengtos kolonų arkados. Portikai statyti tam, kad apsaugotų amatininkus nuo salės spindulių, vėjo ir lietaus. Bent jau didžioji dalis jų. Šiandien juokaujama, kad lietui lyjant, iš miesto centro galima grįžti ir visai nesušlapus. Visas portikų ilgis siekia 38 metrus.

Viešbučių Bolonijoje rezervacija

Ieškote viešbučio Bolonijoje? Rezervuokite nemokamai dabar 🙂Booking.com

Mėgstantys keliauti ir nenorintys per ilgai užsibūti vienoje vietoje, galės labai lengvai pasiekti kitus, Eimilia Romagna regiono miestus, o pasirinkimas gan platus: nuostabių lankytinų vietų rasite Parma, Ferrara, Modena ir kituose miestuose.

Be abejonės, kad visiškai įsikūnytum į šį miestą ir pradėtum gyventi ta pačia dvasia, kuria gyvena vietiniai, reikėtų pagyventi kur kas ilgiau nei savaitę.  Bolonija žavi savo daugiakultūrine dvasia, o papildomo žavesio suteikia čia vykstantys džiazo festivaliai, šokolado šventė, visa virtinė mugių ir žinoma kinas po atviru dangumi.

Ką veikti Bolonijoje

Su dar daugiau lankytinų vietų Bolonijoje galite susipažinti šiame video!

Bolonijos žemėlapis

Booking.com