Site Loader

Genuja (Genova) – tai vienas svarbiausių saulėtosios Italijos miestų pietuose bei ekonomikos centrų, kadangi šio miesto uostas pats didžiausias šalyje.

Genuja gerai žinomas miestas nuo Viduramžių, ypatingai dėl San Giorgio banko, kuris veikia nuo 1407 metų bei yra laikomas vienų seniausių bankų visame pasaulyje.  Kadaise Genujos miestas buvo vadinamas la Superba vardu, kuris reiškia „didingoji“ – taip tarsi primenama apie šlovingą ir didingą miesto istoriją.

Genuja lankytinos vietos
Genuja

Nuo XII-XIII amžiaus Italijos uostamiestis buvo laikomas vienu iš labiausiai klestinčių miestų Viduržemio jūros regione, o ir šiandien Genuja turi ką parodyti bei kuo nustebinti keliautojus. Jau vien tai, kad 2004 metais Genuja buvo nominuota Europos kultūros sostine, žada įdomią ir turiningą viešnagę šiame mieste. Atvykėlius šis miestas žavi savo architektūra, iškiliais pastatais, siauromis  centrinėmis gatvelėmis, žmonių gausiomis aikštėmis bei žibančiomis miesto šviesomis vakarais.

Automobilio nuoma Genujoje

Visus Genujos lankytinus objektus lengvai pasieksite keliaudami pėsčiomis, tad Jums tereikia tiesiog pasiruošti patogią avalynę, susidaryti maršrutą bei atsidėti bent keletą dienų. Kad būtų lengviau, pateikiame lankomiausių vietų sąrašą:

La Lanterna švyturys – tai vienas iš svarbiausių miesto simbolių ir istoriją menančių paminklų. Rodos šiame mieste galima išvysti viską kas seniausią. Mat šio statinio išvaizda nepasikeitusi nuo 1543 metų, todėl šis švyturys yra laikomas pačiu seniausių visame pasaulyje. Jo aukštis siekia net 117 metrus. Taip pat sakoma, kad šio švyturio signalą laivai gali pamatyti 30 kilometrų spinduliu.

Boccaddasse – tai Genujos pakrantėje išsirikiavę spalvingi nameliai, kurie suteikia savotiško žavesio. Taip pat galima pastebėti ir spalvingus mažus laivelius, kuriais galėsite smagiai pasiplaukioti. Šis rajonas vietinių vadinamas senųjų jūreivių rajonu – kadaise jis priklausė žvejams.

Palazzo Reale – rūmai, kurie kadaise priklausė Savojos karaliams. Jeigu domitės architektūros stiliais, tikrai liksite sužavėti rokoko stiliaus interjeru.

Palazzo Ducale – buvusiuose rūmuose įsikūręs Genujos meno ir kultūros centras.

Genujos akvariumas. Jo dydis siekia 3 tūkst. kv.m. todėl yra laikomas vienu didžiausių Europoje. Apsilankius šiame jūrų muziejuje, verta apžiūrėti ne tik jame gyvenančius jūrų gyvūnus, tačiau pasigrožėti ir šio pastato architektūriniu sprendimu. Mat jis primena netrukus išplauksiantį laivą. Tokia pastato idėja sumanyta minint keliautojo ir atradėjo – Kristupo Kolumbo 500-ąsias metines.

Galata Museo del Mare – tai jūreivystės muziejus, kuris sužavės kiekvieną istorijos mylėtoją. Atvykę susipažinsite su uostamiesčio istorija, nuo pat Genujos klestėjimo laikų.

Genujos bažnyčios – nuolatos lankomos turistų. San Lorenzo katedra – viena lankomiausių. Ją privalu įtraukti į kelionė maršrutą, kadangi galėsite pasigrožėti nuostabiais eksterjero puošybos elementais bei romaninio-renesanso stiliaus mišiniu.  Dauguma Genujos bažnyčių architektūros stilius turi romanikos elementų: ŠV. Donato, Šv. Stepono, Šv. Augustino ir dar daugelis kitų.

Spianata Castelletto terasa sužavės tuos, kurie nori pamatyti Genujos miestą gražiausiomis spalvomis. Miesto panorama galėsite apsilankyti tiek dieną, tiek vakare.

Genujos paplūdimiai vieni gražiausių Italijoje! Tad būtinai turite skirti bent dieną poilsiui prie jūros. Vienas populiariausių – Boccadasse paplūdimys, jaukus ir pakankamai jaukus. Šį paplūdimys įsikūręs Genujos priemiestyje, tad lengvai pasieksite nuomotu transportu ar dviračiais.

Viešbučių Genujoje rezervacijaBooking.com

Nusprendę apsilankyti šiame mieste nepamirškite, kad čia gimė Kristupas Kolumbas bei būtent iš šio uosto išplaukė garsus Italijos su vienytojas Džiuzepė Garibaldis. Be abejonės liksite sužavėti šio miesto didybe, kerinčiu grožiu bei genuietiška virtuve! Jeigu trokštate paragauti kuo tikriausios itališkos duonos – focaccia, užsukite pietų į Panificio Mario užeigą. Beje, ji visai netoli minėtos Castelletto terasos.

Genujos lankytinos vietos

Genujos žemėlapis

Booking.com