Site Loader

Italija jau nuo seno keliautojus žavi pasakiška gamta, miesteliais, kurie tarytum visai netyčia įsikūrė kalno papėdėje ir vilioja turistus savo vaizdais.

Kelionės dalimi tampa išragauti itališkus gardumynus, atrasti dar neragautus skonius ir susiradus jaukų restoranėlį, stengtis įsilieti į vietinių gyvenimo ritmą ir pajausti jų nuostabią kultūrą. Italija vilioja viskuo, tiek savo unikaliomis turistų lankytinomis vietelėmis, nuostabia architektūra, tiek siūlomomis pramogomis kurortuose.

Italija lankytinos vietos
Italija

Pabuvojus šiame dievų apdovanotame krašte, norisi išbandyti viską ir dar daugiau, tačiau neretai tenka pasirinkti tam tikrą regioną po kurį ketini keliauti, miestą, kuriame ketini apsistoti bei įžymybes, kurias ketini apžiūrėti. Visko tiek daug, kad net sukasi galva. Atvykus į Italiją, norisi sugrįžti dar ir dar kartą.

Automobilio nuoma Italijoje

Be abejonės, visi Italijos regionai verti dėmesio ir žavi vis kitomis spalvomis. Tačiau, kad apsispręsti būtų kur kas lengviau, pateikiame lankomiausias Italijos vietas, kurias aplankyti tiesiog būtina:

San Džiminjano (San Gimignano) – dar žinomas, kaip viduramžiškasis Manhetenas, kaimelis, kuris garsėja savo akmeniniais bokštais. Viduramžiais statyti bokštai buvo skirti gynybai nuo priešų, kadaise jų buvo 70, šiandien likę 14 jų.

Pizos bokštas – apie šią vietą tikriausiai žino visi, todėl ir apsilankyti joje tiesiog būtina. Bokštas pradėtas statyti 1173 metais, tačiau prasidėjus statyboms ir bokštui pasvirus, statymas sustojo. Pizos bokštas baigtas statyti jau XIX amžiuje, o apsilankyti jame galima nuo 2001 metų. Pasiruoškite ir išbandykite savo ištvermę kopdami bokštu net 296 laiptelius.

Komo ežeras – turistus jau nuo seno ši vieta vilioja savo grožiu, pasakiškais sodais, gėlu vandeniu ir kalnais. Ežeras apsuptas romėnų laikų vilomis ir yra Y formos. Atvykite ir įsitikinkite, kad gamta daro stebuklus.

Pozitanas (Amalfi pakrantė) – seniau buvęs žvejų kaimelis, dabar itin lankoma turistų vieta. Pozitanas pakeleivius traukia savo nuostabiu kraštovaizdžiu, jo įvairove bei atsiveriančiu nuostabiu vaizdu į jūrą.

Pompėja – šis miestas garsėja savo tragedija ir tragišku likimų. 8 deš. pr. Kr. Rugpjūčio 24 dieną, Pompėjos miestą pasiglemžė Vezuvijaus lava, palaidodama gyventojus, namus, visą buitį po storiu sluoksniu magmos ir pelenų. Prasidėjus archeologiniams tyrinėjimams miestas buvo atrastas, kartu su viskuo, kas tame mieste buvo: gyvuliais, įrankiais, paveikslais ir t.t.

Lauko aikštė (Piazza del Campo) – viena žinomiausių ir populiariausių aikščių Europoje, kurioje dar dabar jaučiama viduramžiška dvasia. Aikštė svarbi dėl savo architektūrinio palikimo, namų grožio, bokšto.

Santa Maria del Fiore – viena gražiausių katalikų bažnyčių, kuri puošia Florencijos lankytinų vietų sąrašą. Pradėta statyti dar XIII amžiaus pabaigoje, o statybos trūko daugiau nei šimtmetį. Bazilikos eksterjeras priverčia stabtelėti ir akimirką atgauti kvapą. Bažnyčios išorę puošia įvairių atspalvių marmuras, o kupolo dydis, neprilygsta jokiai kitai bažnyčiai.

Koliziejus – tikrai atostogaudami Italijoje, nepraleistumėte progos aplankyti Romos Koliziejų – žymiausią ir didžiausią kada pastatytą amfiteatrą. Kadaise amfiteatras talpindavo apie 50 tūkstančių dalyvių.

Venecijos kanalai – lankydamiesi Venecijoje turėtumėte būtinai įraukti į savo planų sąrašėlį ir pasiplaukiojimą gondolomis. Šio miesto sužavėti kasmet atvyksta galybė keliautojų, tam, kad pasigrožėtų Venecijos architektūra, pasiplaukiotų kanalais, kurių yra daugiau nei 150. Venecija dažnai vadinama „Vandens miestu“, o dar dažniau asocijuojasi su įsimylėjėlių vieta.

Chianti – Lankydamiesi Toskanos regione, aplankykite garsiąją Florenciją, Sieną ir kitus žymiausius regiono miestus. Tačiau turėkite omenyje, kad verta aplankyti ir itališku vynu garsėjančią Chianti sritį, kuri driekiasi tarp Florencijos ir Sienos miestų. Chianti sritis garsėja vynu visai ne be priežasties, vyndarystės tradicijos čia siekia labai senus laikus, sakoma net ikiromėninius.

Viešbučių Italijoje rezervacijaBooking.com

Etnos ugnikalnis – jeigu domitės geografija, tikrai nepraleisite progos išvysti vieną didžiausių ir aktyviai veikiančių ugnikalnių. Tai ir aukščiausias ugnikalnis Europoje. Tad, jeigu nuspręsite keliauti į Sicilijos regioną, aplankykite šį vertą dėmesio reginį. Etnos ugnikalnis per 3,5 tūkst. Metų buvo išsiveržęs daugiau nei 200 kartų.

Su Gorroppu tarpeklis – keliaudami po Sardiniją, užsukite į Ogliastra regione esantį tarpeklį, kuris yra vienas giliausių Europoje. Tarpeklio ilgis siekia 14 kilometrų, o uolos pakyla į 450 metrų aukštį. Reginys iš tiesų įspūdingas.

Gražiausios lankytinos vietos Italijoje!

Atraskite dar daugiau nuostabių Italijos vietų šiame video!

Italijos žemėlapis

Booking.com