Site Loader

Florencija – vienas gražiausių Italijos miestų, tad jeigu kelionės Jūsų aistra, nepažymėti šio miesto savo kelionių žemėlapyje, būtų kuo tikriausia nuodėmė.

Net ir keliaujant ne pirmą kartą, Florenciją galima atrasti kas kartą vis kitokiomis spalvomis.

Automobilio nuoma Florencijoje

Atgimimu alsuojančiose Florencijos gatvelėse, nusidriekę vietiniai restoranėliai patraukia kiekvieno atvykėlio dėmesį savo išskirtinumu ir gardžiais ekspreso kavos ir šviežių itališkų patiekalų kvapais.

Visai čia pat akį patraukia prabangus parduotuvių kvapas, o meno mylėtojus svaigina garsiausių pasaulio skulptorių ir architektų darbai.

Meno ir architektūros sostinė arba „Renesanso lopšys“ – taip galime apibūdinti Florenciją. Kartą atvykę, galite pasiklysti nesenstančio grožio ir neišblėstančios renesanso dvasios labirinte. O kur dar puikioji Toskanos gamta ir garsieji vynuogynai? Šio užburiančio grožio mieste, tikrai yra ką pamatyti.

Senovėje Florencija buvo etruskų gyvenvietė, vėliau – romėnų miestas, viduramžiais, vienas iš pagrindinių Renesanso kultūros centrų. Florencijos istoriją papuošė žinomiausi pasaulio menininkai: Džotas, Mikelandželas, Leonardas da Vinčis, Dantė, Rafaelis, Džovanis Bokačas ir dar daugiau.

Dalis Florencijos grožio, slepiasi jaukiame ir palyginti nedideliame senamiestyje, kuriuo be didelio vargo galėsite aplankyti pėsti. Norintiems pasigrožėti ne tik miesto vidumi, bet ir įstabia gamta, rekomenduojame rinktis automobilį arba vietinį transportą.

Pateikiame rekomendacijas, ką būtina aplankyti bei kaip nepaklysti muziejų, meno ir architektūros gausoje.

Florencija
Florencija

Šventojo Kryžiaus bazilika (it. Basilica di Santa Croce) – didelė ir nepaprastai grakšti gotikinė bažnyčia, kuria verta pasigrožėti tiek iš išorės, tiek viduje. Apsilankę pačioje bažnyčioje, pamatysite garsių menininkų, politikų, bažnyčios veikėjų ir mokslininkų antkapius (Mikelandželo, Galilėjaus, Makiavelio. Jos vidų puošia Gioto ir Donatelo freskos bei nepaprasti vitražai. Čia esančioje koplyčioje palaidotas lietuvis didikas Mykolas Kleopas Oginskis.

Piazza della Signoria – dabar laikoma viena garsiausių Florencijos aikščių, o viduramžiais buvusi miesto širdimi, kurioje galėjai išvysi tikrą miesto šurmulį. Tiesa, nenusileidžia ji judrumu ir dabar – veikia gausybė kavinukių ir restoranėlių taip pat aikštėn visus sukviečia šalia jos esančios miesto įžymybės. Pro akis tikrai nepraleisite šalia rotušės esančios Mikelandželo Dovydo skulptūros kopijos.

Visai netoli rotušės išvysite Uficių galerija (Uffizi) – čia reikėtų paskirti šiek tiek daugiau laiko, kadangi per valandą, tikrai nespėsite apžiūrėti visų originalių Mikelandželo, Rafaelio, Botičelio, Leonardo da Vinčio darbų. Prie šio muziejaus durų, visuomet driekiasi nemaža eilė.

Čia pat ir Vekjo rūmai (it. Palazzo Vecchio) – tai Viduramžiais buvusi miesto rotušė, o dabar meno muziejus. Netoli tūno ir Senasis tiltas Ponte Vecchio –  vedantį į kitą Arno upės pusę. Tai gan keistokas ir neeilinis tiltas, uždaras bei turintis sienas ir langus.

Atvykti į Florenciją ir nepamatyti Santa Maria del Fiore katedros, būtų kuo tikriausias nusikaltimas. Ji stovi Duomo aikštėje, po kurią taip pat verta pasižvalgyti atidžiau. Grįžtant prie katedros – ji stulbina savo dydybe ir elegancija bei kvapą gniaužia neįtikėtino dydžio kupolas. Katedros fasadas gausiai išpuoštas prabangiu, šviesu marmuru. Šios katedros įspūdį galima nusakyti vieninteliu žodžiu – dieviška.

Norintiems pasigrožėti Florencijos panorama, siūlome pakilti į šalia jau minėtos katedros esantį Kampanilės bokštą. Tiesa, turėsite apsišarvuoti kantrybe ir nusiteikti gerokai palaukti eilėje. Gera žinia ta, kad nuostabią panoramą galite išvysti nuvykę į kitapus Arno upės esančią Mikelandželo aikštę. Reikės šiek tiek paplušėti kol įkopsite į kalną, tačiau išvydus pasakiško grožio Florencijos panoramą, jau apžiūrėtus objektus – liksite sužavėti dar ilgai.

Vazario Koridorius (it. Corridio Vasariano) – jungia jau minėtus Palazzo Vecchio ir Palazzo Pitti rūmus. Statinys buvo pastatytas per 5 mėnesius, 1564 m. pagal architekto Džodžo Vazario projektą. Koridorių užsakė Toskanos kunigaikštis Kozimas I Medičis, manoma, jo sūnaus Frančesko ir Johanos iš Austrijos vestuvėms.

Vienas populiariausių Florencijos muziejų – Akademijos galerija (it. Galleria dell’Accademia). įsikūrusi pastate, kuriame nuo XVIa. veikė pirmoji Europoje Meno ir dizaino akademija. Šiame muziejuje galėsite pasigrožėti Mikelandželo „Dovydo“ statula, tačiau nebe kopija, o originalu.

Apsilankykite Boboli soduose (Giardino di Boboli) – tai 45 000 kv. m užimantis parkas – garsiausias žaliasis Florencijos objektas, dar vadinamas „muziejumi po atviru dangumi“. Jame daugybė fontanų, architektūros kūrinių ir įvairiausios augalijos. Būtinai užsukite čia ir pailsėkite nuo žmonių šurmulio.

Neišvykite iš Florencijos neparagavę tradicinių Toskanos virtuvės patiekalų ir garsiųjų vynų. Paskanaukite legendiniu desertu Tiramisu! Paskutinė stotelė ar pirmoji, turėtų būti Venchi kavinė,  kurios durys atidarytos dar 1878-aisiais. Čia rasite didžiulį ir skanų tradicinių itališkų ledų – gellatto pasirinkimą.

Itališkas skonis ir neblėstantys įspūdžiai išliks dar ilgam. Būkite tikri, meilė Florencijai gimsta jau pirmąją pasimatymo akimirką. Sėkmės!

Viešbučių Florencijoje rezervacijaBooking.com

Florencijoje sau tinkantį viešbutį ras kiekvienas. Norintiems prabangos ir gero aptarnavimo, derėtų pasidairyti labiau į miesto centrą ar atskirus SPA centrus. Draugų kompanijoms puikiai tiks apratementai, na o keliaujantiems dviems verta dėmesį skirti mažiems ir jaukiems viešbutukams. Nakvynė Florencija nėra labai pigi, tačiau rezervuojant viešbutį internetu galima tikėtis rasti daugiau pigesnių bei geresnių variantų bei gauti nuolaidų.

Na o jei jau esate šiame mieste, neapsiribokite juo – automobilio nuoma Florencijoje nėra brangi, apylinkės – tikrai įdomios. Turint bent porą dienų, laisvai galima spėti pasidžiaugti ir pajūrio malonumais. Vairavimas pačiame mieste gali būti iššūkis dėl piko metu gana didelio eismo, tačiau išvažiavus į užmiestį tai bus tik malonumas. Su siūlomais automobiliais ir nuomos kainomis galite susipažinti užpildę aukščiau esančią automobilio nuomos formą.

Lankytinos vietos Florencijoje

Dar daugiau lankytinų vietų Florencijoje!

Florencijos žemėlapis

Booking.com