Site Loader

Sardinija gali pakerėti kiekvieną atvykėlį, besižavintį nuostabia itališka kultūra, smalsuolį trokštantį nuotykių ar tiesiog paprastą keliautoją, išsiilgusį gamtos ir trokštantį surasti atokvėpį toliau nuo miesto šurmulio.

Sardinija, tai rojus žemėje, – kalba keliautojai ir tai kuo tikriausia tiesa. Turkio žydrumo jūra, skalaujanti salos pakrantes, stūksančios uolos, kilometrus besitęsiantys paplūdimiai, tai maža dalis to, ką žada viena lankomiausių salų Europoje.

Kaljaris lnakytinos vietos
Kaljaris

Norint leistis į platesnę pažintį su Sardinija, tikriausiai vertėtų pradėti nuo jos sostinės – Kaljario, įsikūrusio salos pietuose. Vien tik salos sostinėje yra tiek daug ką pamatyti. Žodis Kaljaris vietine kalba reiškia pilį, ir visai ne veltui, kadangi šio miesto istorija tokia pat didi ir reikšminga.

Automobilio nuoma Kaljaryje

Jau VIII a. pr. Kr. Kaljerio įlanka tarnavo, kaip vienas iš svarbių finikiečių prekybos taškų. Vėliau miesto svarba keitėsi priklausomai nuo istorinio laikotarpio ir vykstančių procesų. Tad visai nenuostabu, kad čia galima išvysti ne tik siauras ir žavingas senamiesčio gatveles, bet ir II amžiuje iškilusį romėnų amfiteatrą bei kitus, tolimą praeitį menančius objektus.

Tikriausiai, puikios atostogos be saulės ir puikių paplūdimių neįsivaizduojamos, tiesa? Tad ir pradėkime nuo legendomis apsupto Poetto paplūdimio, besidriekiančio 8 kilometrus. Paplūdimį rasite pavažiavus vos keletą kilometrų nuo Kaljario (labai lengvai pasieksite viešuoju transportu, dviračiu).

Nors žemėlapyje ši vietovė pažymėta Kaljario įlankos pavadinimu, vietinių pasakojimuose ji žinoma, kaip Angelų įlanka, o už šio pavadinimą puošia įdomi legenda. Paplūdimio pradžioje išvysite balno formos kalvelę, visai neatsitiktinai pavadintą „Velnio balnu“.

Klaidžiojant Kaljario kalnuotomis gatvelėmis, pamatysite Romėnų amfiteatrą, kuris primena Romos imperijos galybės ir klestėjimo laikus. Tai bene vienas svarbiausių Antikos paminklų Sardinijoje, kuris statytas maždaug 2 amžiuje.

Kopiant miesto gatvelėmis aukštyn, ne kartą išvysite nuostabią miesto panoramą – aptiksite ir keletą įrengtų apžvalgos aikštelių. Rekomenduojame nuvykti prie miesto simbolio – Bastione di San Remy tvirtovės, nuo kurios atsiveria puikūs miesto ir pakrantės vaizdai. Visgi, daugiausiai lankytojų pritraukianti apžvalgos aikštelė, tai Monte Urpinu viršukalnė, esanti 100 metrų virš jūros lygio. Netoliese galėsite pasivaikščioti ir parku, kupinu žalumos, įvairiaspalvių paukščių, vandens telkinių su mažais vėžliukais.

Grįžtant į miestą, būtina aplankyti Santa Maria  XIII amžiaus neo-romaninio stiliaus katedrą, kuri stebina savo neaprėpiamu dydžiu.

Tiesa, būtina aplankyti ir Sant Remy bastioną, kuris pastatytas dar XIX amžiuje. Pasigrožėkite ne tik iš toli, bet ir užlipkite laiptais ant pastato. Šioje  vietelėje atsiveria ne tik kerintis vaizdas, bet ir galima išvysti tradicinių Sardinijos festivalio kaukių, paskanauti gardėsių ar pasimėgauti fortepijono muzika.

Verti dėmesio ir nuo XIV amžiaus stovintys didžiuliai miesto gynybiniai bokštai Torre di San Pancrazio ir Torre dell‘Elefante.

Tuvixeddu kapavietė – laikoma labai svarbia ir didžiausia istorine vieta Viduržemio jūros regione. Finikiečių-kartaginiečių kapavietės laikotarpis siekia VI-III a. pr. Kr. Vykstant archeologiniams kasinėjimams rasta labai daug vertingų radinių, tai ir ginklai, karoliukai, amuletai, monetos ir kiti daiktai. Jeigu domitės archeologija, ši vieta tikrai paliks gilų įspūdį.

Vipera grotos – tai II amžiuje pastatytas mauzoliejus, kurį užsakė Lucius Cassius Philip savo žmonai Atilia Pomptilla. Kapavietė įrengta uolose, o tai užuomina apie tragišką šių romėnų likimą, nelaimingą meilės baigtį ir ištrėmimą į Sardinijos salą.

Keliaudami nepamirškite apsilankyti Kaljario turguje, kuris kalbama vienas didžiausių Europoje. Keliautojai dažnai užsuka į mieste esančias turgavietes, kadangi tik ten galima rasti vietinių šviežių produktų, vaisių ir kitų gardumynų. Jau nuo seno turgus pulsuote pulsuoja gyvybe, spalvomis, šurmuliu, įvairiausiais kvapais ir pritraukia žmones iš įvairiausių pasaulio kampelių. Turėkite omenyje, kad turgus Kaljaryje nedirba sekmadieniais.

Viešbučių Kaljaryje rezervacijaBooking.com

Viena iš populiariausių vietų Kaljaryje – Botanikos sodas, kuris veikia nuo 1866 metų. Šiandien sode galima išvysti daugiau nei 2000 įvairiausių augalų rūšių.

Neišvykite neaplankę Marina rajono, kuris yra visai šalia uosto, čia įsikūrusi visa virtinė restoranų ir barų, žadančių maloniai praleistą vakarą. Paragaukite tradicinio sardiniečių sūrio  „Pecorino Sardo“, kuris yra gaminamas iš Sardinijos avių pieno. Šis sūris gaminamas jau 2 tūkstančius metų, tad tikrai verta padegustuoti. Taip pat išskirtinių salos produktu laikomas „Fregola“.

Sėkmės atrandant naujus skonius!

Lankytinos vietos Kaljaryje

Susipažinkite su Italijos Kaljariu šiame video!

Kaljario žemėlapis

Booking.com