Site Loader

Matera – išskirtinis istorinis  pietų Italijos miestas, iškaltas uoloje, išlikęs iki šiol ir gausiai lankomas turistų.

Siauros vingiuotos gatvelės bei maži nameliai, išsirikiavę vienas virš kito – miesto vizitinė kortelė. Minios turistų plūsta pasigrožėti vadinamaisiais sassi – uoloje iškaltais gyvenamaisiais būstais. Tai svarbiausias lankytinas objektas mieste.

Automobilio nuoma Materoje

Archeologinių tyrinėjimų metu buvo nustatyta, kad šioje vietovėje gyvenama jau daugiau nei 9000 metų. Istorinę miesto dalį sudaro du kvartalai – Sasso Caveoso ir Sasso Barisano, kuriuose aptiksite ne vieną įdomybę.

Beje, vietinių Materos miestelio gyventojų, uolose iškaltuose būstuose jau nebeišvysi. 6 dešimtmetyje iš savo namų priverstinai buvo paprašyti išsikraustyti beveik 15 tūkstančių gyventojų.

Tačiau nemanykite, Materos miestelyje tikrai rasite ką veikti. Pamažu miestelis atgyja, kuriasi mažos krautuvėlės bei galima rasti ne vieną mažą, bet jaukų viešbutuką nakvynei.

Ką galima nuveikti bei pamatyti šiame unikaliame miestelyje, aptariame apačioje:

Madonna de Idris – viena žymiausių Materos bažnyčių, kurią aptiksite klaidžiojant po senuosius kvartalus. Verta užsukti ir pamatyti XIV amžiaus išlikusias freskas. Taip pat verta susirasti Santa Lucia alle Malve bažnyčią, kuri pradėjo veikti nuo VIII amžiaus.

Casa Grotta – tai originalus sassi būstas – muziejus, kuriame galėsite apžiūrėti kadaise jame gyvenusių žmonių buities daiktus, baltus ir interjerą. Jeigu lankysitės Madona de Idris bažnyčioje, tai Casa Grotta rasite netoliese.

Piazza Vittorio Veneto – miesto aikštė, kurioje galėsite ne tik prisėsti trumpa atsipūsti, atsigerti kavos ar suvalgyti desertą, tačiau apžiūrėti kėlėt lankytinų vietų. Aikštėje išvysite didžiausią miesto vandens saugyklą – Palombaro Lungo. Taip pat įsigiję bilietą, tuo pačiu galėsite apžiūrėti ir požeminį Materos miestą – Matera sotterranea. Aikštėje išvysite ir romėniškais elementais apipintą XIII amžiaus bažnyčią Chiesa di San Domenico.

Piazza San Giovanni – aikštė, kurioje rasite ne vieną jaukią kavinukę, kurioje galėsite išgeri gardaus kapučino. Tai pat pamatysite kadaise stovėjusioje San Roco vienuolyno vietoje, stovintį universitetą. Viename aikštės krašte rasite San Giovanni Battista bažnyčia, kuri buvo įkurta XIII amžiuje. Dar vienas romėniško stiliaus pavyzdys.

Šv. Augustino vienuolynas –  priėję įėjimą, turėsite galimybe pasigrožėti nuostabia panorama, pamatysite Gravina de Matera tarpeklį bei šlaituose įsikūrusius seniausius urvus.

Materos katedra – aukščiausias pastatas mieste bei dar vienas iš romėniškojo stiliaus pavyzdžių, kurių mieste apstu. Derėtų pridurti kad priėję katedrą išvysite labai kuklų eksterjerą, tačiau viduje slepiasi turtingas interjeras, kurį vertą apžiūrėti. Taip pat netoli katedros yra apžvalgos aikštelė, kurioje galėsite pasižvalgyti po Materą nuo aukščiausios vietos.

Gravina de Matera – tarpeklis, kurį tiesiog privaloma pamatyti. Jau minėta, kad iš viršaus šis tarpeklis puikiai matosi nuo beveik visų apžvalgos aikštelių. O jeigu turite bent keletą dienų, būtinai skirkite dieną pasivaikščiojimui po šio tarpeklio takelius. Tam skirti turistiniai maršrutai, pasirinkę vieną jų aplankysite visas seniausias bažnyčias. Turėsite progą pereiti pakabinamu siauru tiltu. Žinoma, turintiems aukščio baimę, to daryti nepatartina.

Šv. Petro bažnyčia – įsikūrusi neįtikėtinoje vietoje – ant tarpeklio krašto. Šalia bažnyčios turėsite progą pasigrožėti dar vienu nuostabiu miesto ir gamtos peizažu.

Viešbučių Materoje rezervacijaBooking.com

Skirkite vieną ar dvi dienas pasižvalgyti po šį unikalų ir išskirtinio grožio Italijos miestelį – Materą. Beje, ar žinojote, kad būtent šiame mieste buvo filmuotas Melo Gibsono filmas „Kristaus kančia“? Tikra tiesa, kad būnant šiame miestelyje mažiausiai jaučiama Italijos dvasia, greičiau jau Egipto ar Jeruzalės. Tačiau, šis miestelis tikrai turi ką parodyti, tad nepraleiskite progos ir apsilankykite!

Video apie Materą

Pasigrožėkite Matera šiame video! 🙂

Materos žemėlapis

Booking.com