Site Loader

Italijos mados sostinė – taip dažniausiai vadinama Lombardijos regiono sostinė Milanas, miestas, kuriame galite išvysti garsiausius pasaulio dizainerius, dar neregėtus mados šou ir be abejonės pasivaikščioti po gatves, kuriose įsikūrusios žymiausių mados ženklų parduotuvės.

Milanas talpina apie 1,3 milijonus gyventojų ir yra laikomas antru didžiausiu Italijos miestu. Mėgstate prabangą ir turite puikų skonį – apsilankykite turtingiausiame Italijos regione Lombardijoje.

Milanas lankytinos vietos
Milanas

Tiesa, Milanas garsėja ne tik prabangiomis parduotuvėmis ir madingai apsilankiusiais atvykėliais, tačiau ir savo žymiais objektais ar kitaip tariant istoriniu palikimu. Čia tikrai bus ką pamatyti išstokusiems istorinių žinių bei meno ir kultūros gerbėjams.

Planuojantiems šiame mieste apsistoti šiek tiek ilgiau nei tris dienas ir manantiems, kad mieste esančių objektų bus negana, gera žinia – iš Milano visai nesunkiai pasieksite ir kitus miestus. Pavyzdžiui, Verona yra vos už 2val. kelio traukiniu. Tad jeigu manote, kad Milano Jums neužteks, pasidomėkite ir netoliese esančiais miestais ir miesteliais.

Automobilio nuoma Milane

Visuomet svajojote surengti pikniką nuostabios gamtos apsuptoje, Italijoje, o dar puikiau – pačiame Milano mieste? Jeigu atsakymas TAIP, tuomet pasiruoškite pintinę, gardėsių  bei itališko vyno ir galėsite praleisti nuostabią popietę prie Como ežero, tyvuliuojančio Milane.

Jeigu pradėsite nuo ekskursiją nuo senamiesčio, aplankykite Duomo katedrą – bene viena populiariausių lankytinų vietų Milane. Jeigu domitės architektūra, Duomo katedra iš ties paliks Jums neišdildomą įspūdį, kadangi tai viena didžiausių gotikinio stiliaus bažnyčių visame pasaulyje. Šis statinys kupinas įmantrių detalių, jį puošia daugiau nei 2000 marmurinių skulptūrų, o užlipus ant stogo, sakoma, galima įžvelgti tolumoje kyšančias Alpių viršūnes.

Galeria Vittorio Emanuele II – įspūdingas XIX amžiaus statinys, po savo stogu talpinantis stilingiausias parduotuves, įvairias krautuvėles ir restoranus. Įspūdį darantis stiklo ir metalo stogas, jungia dvi miesto aikštes, o stiklo kupolas, po savimi slepia įstabaus grožio mozaikinį grindinį.

Apsilankykite La Scala – viename iš garsiausių operos teatrų pasaulyje, kuris savo duris atvėrė dar XVIII amžiuje. Šiame operos teatre vyko žymiausių Verdžio, Pučinio ir kitų garsių autorių kurinių premjeros. Tiesa, gauti bilietus į šį teatrą nėra lengva. Užsukite į greta esantį muziejų, kuriame galėsite apžiūrėti su operos teatru susijusią parodą.

Aplankykite Santa Maria delle Grazia vienuolyną, kuriame turėsite galimybę pamatyti garsaus dailininko Leonardo da Vinci freską „Paskutinė vakarienė“. Šis vienuolynas yra gausiai lankomas atvykėlių, tad planuodami vizitą, turėkite tai omenyje.

Castello Sforzesco – rūmai, nuo XV amžiaus priklausę Sforzų dinastijai. Šiandien apsilankę šiuose rūmuose galite išvysti eksponuojamus senovinius baldus, paveikslus ir kitus namams priklausiusius daiktus. Taip pat rūmai garsėja ir dėl juose saugomo paskutiniojo nebaigto Mikelandželo kūrinio „Pieta Rondonini“.

Montenapoleonės gatvę būtina aplankyti tiems, kuriems mada prilygsta gaivaus oro gurkšniui ir tiems, kurių atsipalaidavimo būdas – apsipirkinėjimas. Nusiteikite paploninti pinigines ir pasinerkite į žėrinčių  vitrinų džiungles. Via Montenapoleone – garsėja, kaip viena iš madingiausių apsipirkimo vietelių pasaulyje. Ieškote šio to paprastesnio? Paprastiems apsipirkimams puikiai tiks La Rinascenteuniversalinė parduotuvė, esanti netoli Milano katedros. Jeigu užlipsite į viršutinį aukštą, išvysite gražius miesto vaizdus!

Milano traukinių stotis – garsėja, kaip tikras meno šedevras. Tad net jeigu ir neplanuojate niekur vykti, apsilankykite pasigrožėti XIX amžiaus 2-3 deš. statiniu, jame esančiomis skulptūromis ir kitomis įdomybėmis. Žinoma, kaip Milano traukinių stotis yra ketvirta pagal didį Europoje.

Nesibodite kapinių ir keliaudami svečiose šalyse mielai jas aplankote? Milano kapinės Cimitero Monumentale, garsėja kaip vienos gražiausių Italijoje ir daugeliui jos primena muziejų, kadangi jose aptiksite daugiau nei 6000 skulptūrų. Jose surasite G. Verdžio ir kitų žymių žmonių paminklus.

Viešbučių Milane rezervacijaBooking.com

O kaip gi apsieisi be gamtos teikiamo grožio. Pavargę nuo miesto šurmulio ir architektūrinių kūrinių, apsilankykite Parco Sempione – Milano centriniame parke, kuris veikia nuo 1888 metų. Jame iš išvysite ir Taikos arką, kuri Napoleono įsakymu pastatyta XIX amžiuje. Tai iš ties puiki vieta pasislėpti nuo žmonių minios ir klegančių balsų keliamo triukšmo.

Atvykote į Milaną tikėdamiesi romantikos? Rinkitės pasiplaukiojimą Milano Navigli, arba kanalais. Dar XII amžiuje miesto kanalai buvo pastatyti, siekiant pagerinti drėkinimą. Šiandien miesto gyventojai ir svečiai gali mėgautis kruizu, kuris žada ne tik romantišką vakarą, bet ir pamatytus gražius miesto vaizdus.

Atvykite į Milaną ir pajuskite nuostabų senojo palikimo ir naujausios mados derinį. Sėkmės!

Įdomiausios lankytinos vietos Milane!

Dar daugiau lankytinų Milano vietų šiame video! Pažiūrėkite! 🙂

Milano žemėlapis

Booking.com