Site Loader

Palermas pirmiausiai įsimins kaip įspūdingas muziejus atvirame ore, nes didžioji dalis visų miesto įdomybių nėra paslėpti po storu sienų sluoksniu kokiame nors didingame pastate, bet atvirkščiai, demonstruoja save visiškai viešai. Tai ypač aktualu tiems, kurie nemėgsta laiko leisti uždarose erdvėse, o mieliau renkasi edukacinius pasivaikščiojimus parkuose, alėjose ar aikštėse. Kadangi Palermas suklestėjo dar prieš kelis tūkstantmečius, tai ir istorinio paveldo čia itin gausu. Kad nepasiklystumėte lankytinų objektų sūkuryje, paruošėme trumpą vertų pamatyti vietų sąrašą, praversiantį keliaujantiems savarankiškai. 

Automobilio nuoma Palerme

Kaip ir daugeliu atveju, pirmiausiai rekomenduojame aplankyti miesto katedrą. Štai Palermo katedra jau tapusi legendiniu pastatu, mat iškilo dar dvyliktame amžiuje. Kita statinio ypatybė, kad architektūroje nėra vieno dominuojančio stiliaus, jų esama net kelių. Pasigerėję išore, užsukite į vidų, kur išvysite Karališkąjį panteoną bei iždą, susidedantį iš vertingų trofėjų, indų, eksponatų, tarp kurių žymioji Konstancijos karūna.

Žingsniuojame toliau stabtelėdami ties Normanų rūmais. Įstabaus dizaino pastatas šiuo metu tarnauja kaip parlamento rūmai, bet labiausiai turistų dėmesį patraukia prašmatnioji Palatina koplyčia

Pastaroji statyta dar 1130 metais. Kiekvienas koplyčios lankytojas bus pakerėtas išties prabangiai įrengtu interjeru, pagyvintu normanų ir bizantiečių mozaikomis. Taip pat pro akis neturėtų praslysti grožiu nė kiek nenusileidžiantis karališkasis sostas. 

Neaplenkite ir populiariosios Zisa pilies. Kadaise pilyje apsistodavo karališkosios šeimos nariai, o dabar tusristai kviečiami pasidairyti po Islamo meno muziejų, centrinę salę, fontano kambarį. 

Kapucinų vienuolynas, turbūt paslaptingiausias Palermo taškas, mat žinoma, kad daug amžių čia buvo mumifikuojami žmonių palaikai. Vienuolyne išlikusių katakombų skaičius viršija 8000 vienetų. 

Būtinai pavaikštinėkite šurmulingiausioje miesto dalyje- Pretoria aikštėje. Joje aptiksite ne vieną žavingą statinį, kaip antai iškilioji rotušė ar palei ją trykštantis, dievų atvaizdais papuoštas fontanas. Tuo pačiu įvertinkite Šv. Katerinos ir Šv. Jozefo bažnyčių žavesį. 

Turėdami laisvą minutę užsukite į Quattro Canti. Būtent šiame taške susitinka net keturios gatvės. Galbūt ši priežastis ir įtakoja tai, kad kryžkelėje pasimatymus mėgdavo skirti vietiniai Palermo gyventojai. 

Tuo pažintinė ekskursija toli gražu dar nesibaigia, nes eilėje aptarimo laukia lankomiausios kultūrinės įstaigos. 

Kaip vienas ryškesnių prisiminimų iš kelionės turėtų išlikti viešnagė Palazzo Chiaramonte rūmuose. Per šimtmečius savo elegancijos nepraradęs statinys nepaliks nė vieno abejingo. Prie to prisideda ryškiausia rūmų kertelė- Baronų salė, su unikaliais raižiniais padengtomis lubomis. 

Šį tą apie miesto praeitį sužinosite Palermo archeologijos muziejuje. Čia pristatoma regiono žemėse iškastų atributų paroda, kurios seniausi radiniai siekia dar mūsų priešistorę. 

Marionečių muziejus sudomins unikalių, rankų darbo lėlių kolekcija.

Besidomintiems daile vertėtų pasižymėti Sicilijos regioninę galeriją. Prašmatniuose rūmuose veikianti galerija gali pasigirti vertinga siciliečių meno, skulptūrų, keramikos pavyzdžių ekspozicija. 

Tarp Palermo simbolių drąsiai galime priskirti didįjį teatrą. Pastarasis atspindi tradicinį neoklasicizmo stilių bei pasižymi neeiliniu erdvumu. Be visa ko, turėtumėme paminėti, kad šiame teatre filmuotos ir“ Krikštatėvio“ scenos, kas stipriai prisidėjo prie išaugusio lankytojų skaičiaus. 

Prieš atsisveikinant su Palermu, o galbūt ir pačioje viešnagės pradžioje, siūlytume pabuvoti itin senas tradicijas turinčiame Vucciria turguje. Prekių įvairovė tiesiog stulbinanti. Įsigysite ne tik originalių suvenyrų, bet ir šviežių daržovių, žuvies, konditerinių gaminių. 

Viešbučių Palerme rezervacijaBooking.com

Pažiūrėkite šį video apie Palermo miesto gyvenimą!

Palermo žemėlapis

Booking.com