Site Loader

Šiaurės Italijoje įsikūręs Parmos miestas, vilioja keliautojus savo įžymybėmis bei tradicijomis. Miestą garsina vienas seniausių universitetų pasaulyje bei gerai žinomas itališkas parmezano sūrį – parmigiano reggiano. Gastronomijos pasaulyje, šis sūris netgi tituluojamas sūrių karaliumi!

 

Pasiruoškite, nes atvykę į Parmą, grožėsitės ne tik architektūriniais paminklais, lankysite puikius muziejus, tačiau ir leisitės į nuostabią naujų skonių atradimo kelionę. Tikra tiesa, jog lankantis šiame mieste, tiesiog būtina išragauti tradicinius šio regiono patiekalus. Verta padegustuoti, ne tik jau minėtą kietąjį sūrį, tačiau virtuvės šedevrą – vytintą Parmos kumpį. Daugelis nė nenutuokia, kad itališkas parmos kumpis turi ilgametę istoriją – rašytiniuose šaltiniuose jis paminėtas prieš beveik nei 2000 metų. Be to, kad kumpis galėtų vadintis Parmos vardu, jis būtinai turi būti gaminamas pagal tradicinę technologiją bei iš specialios veislės kiaulių. Jeigu domitės gastronomija, turistams rengiamos specialios ekskursijos, kuriose klausysitės ir ragausite! Išalkus, keliautojams patariama susirasti „Trattoria“ šiek tiek atokiau nuo miesto centro, kurioje ne tik skaniai pavalgysite, bet ir pernelyg neišlaidausite.

Automobilio nuoma Parmoje

Be puikių restoranų ir kavinukių, Parmos mieste apstu architektūrinių šedevrų, muziejų, meno galerijų bei teatrų. Ne veltui kelionių giduose jis įvardijamas, kaip „Citta d’arte“ – meno miestas!

Lengvesniam maršruto planavimui, pateikiame keletą populiariausių šio miesto objektų:

Parmos universitetas. Neabejotinai, apsilankius universitete, kils noras sugrįžti į studijų metus. Atvykus čia bus smagu pasivaikščioti po pastatų ansamblį, pasigrožėti aplinka ir pajusti akademinę dvasią. Juk būtent čia įkvėpimo sėmėsi tapytojas Antonio da Correggio, kompozitorius Giuseope Verdi ir daug kitų gerai žinomų asmenybių.

Piazza Duomo – katedros aikštė, kurioje visuomet knibžda daugiausiai turistų. Jeigu šurmulys jūsų negąsdina, tuomet liksite sužavėti miesto guvumu.

Parmos katedra – vienas iš akivaizdžių romaninio stiliaus pavyzdžių, statyta XI-XII amžiuje. Vos įžengus į katedros vidų, liksite sužavėti kupolo freska „Ėmimas į dangų“, kurią nutapė Antonio da Correggio. Interjere apstu tapybos kūrinių, freskų, raižinių ir kito dekoro. 

Piazza della Pace – Taikos aikštė, kuri mėgstama tiek vietinių, tiek atvykėlių. Užsukite čia ir pasižvalgykite po vietinių krautuvėles ar kavinukes.

Palazzo di Pilota rūmai – puošia jau minėtą Taikos aikštę jau nuo XVI amžiaus. Neatsisakykite pasivaikščioti po šiuos nuostabaus grožio rūmus bei nepraleiskite progos apsilankyti rūmų meno galerijoje, kurioje eksponuojami Parmigianino, Correggio, El Greco kūriniai bei keletas Ludovico Carracci’o tapytų paveikslų. Nė neabejokite, rūmuose laiką praleisite turiningai, o ir ką pamatyti čia yra. Apatiniame rūmų aukšte įsikūręs muziejus, kuriame apsilankę galėsite pasižvalgyti po priešistorinių radinių ekspoziciją, kuri rasta Parmos apylinkėse.

Fontellato pilis. Kadaise ši pilis atliko gynybinę funkciją, o vėliau tapo rezidencija. Šią pilį įrenginėjo patys geriausi meistrai, tad užsukti čia ir paganyti akis į meno šedevrus tikrai būtina. Apsilankę pamatysite freskas, meno kūrinius, vitražus, skulptūromis, paveikslo galeriją. 

Parmezano sūrio muziejus. Dievinate parmezano sūrį? Tuomet būtinai turite apsilankyti šiame muziejuje. Jį rasite už 30 kilometrų nuo Parmos miesto, tad patogiausią būtų važiuoti viešuoju transportu. Apsilankymas muziejuje jokiu būdu neprailgs: čia pamatysite daug įdomių eksponatų, susipažinsite su sūrio gaminimo technologija bei jį degustuosite. 

Farnese teatras. Dar vienas šedevras, kurį būtina pamatyti. Teatras pastatytas 1628 metais su 4 tūkstančiais vietų. Akį traukia teatro vidus, kuriame gausu įdomių skulptūrų, kolonų ir kitų įmantrių detalių. Lankytojai gali užsukti stebėti rengiamus teatro pasirodymus ar tiesiog pasigrožėti pastato eksterjeru. 

Viešbučių Parmoje rezervacijaBooking.com

Pažiūrėkite Parmą iš paukščio skrydžio apžvelgiantį video!

Parmos žemėlapis

Booking.com