Site Loader

Italija nuo seno viena populiariausių turistinių krypčių, į kurią atvyksta gausybė keliautojų iš įvairių kraštų, kuriuos sužavi nuostabi gamta, įdomybės ir pramogos. Nepaneigsi, čia gausu visko, nuo puikių itališkų patiekalų iki nuostabaus grožio paplūdimių, nuo architektūros šedevrų iki kultūros bei svetingų vietinių sutikimo. Šįsyk kalbėsime apie saulėtosios Toskanos regione įsikūrusį Pizos miestą. Kad būtų lengviau nuspręsti, kurias vietas aplankyti, sudarėme trumpą sąrašą vietų, kurias, tiesiog būtina pamatyti,  ką privalu sužinoti ir atrasti. 

Automobilio nuoma Pizoje

Pizos bokštas. Garsiausias ir populiariausias keliautojų traukos objektas. Tikriausiai šį bokštą galėtume laikyti Pizos miesto vizitinė kortele, apie kurį vos išgirdus galima pasakyti, kad tai Pizos miesto įžymybė. Tikriausiai esate matė ne viena nuotrauką, kurioje keliautojai įsiamžina būtent prie šio bokšto. Tą galėsite padaryti ir Jūs, tik nepamirškite fotoaparatų! Na o bokštas pradėtas statyti dar 1173 metais, o statybos baigtos tik XIX amžiuje. Plačiau apie bokšto statymo subtilybes bei iššūkius, papasakos gidai, o jeigu norėsite užkopti į bokšto viršų, pasiruoškite, nes Jūsų lauks net 296 kreivi laipteliai!

Campo dei Miracoli – Stebuklų laukas, kuriame stovi pagrindinės miesto įžymybės: Pizos bokštas, miesto katedra, krikštykla bei Campo Santo kapinės. Nuo šio taško patogu planuotis savo kelionės maršrutą, kadangi iš karto galėsite aplankyti net kelis objektus. 

 Museo Nazionale di San Mateo – muziejus, kuris yra įsikūręs viduramžius menančiame pastate – vienuolyne. Muziejuje galėsite pasigrožėti XII-XVII amžiaus meno kūriniais.  

I Lungarni di Pisa – tai Arno upės pakrantė. Jeigu keliaujate kartu su savo antrąją puse ir svajojate romantiškai praleisti vakarą, ši pakrantė tinkama Jūsų romantiškiems vakaro pasivaikščiojimams. Vaikščiodami galėsite grožėtis puošniais pastatais, pasislėpusiais vakaro prieblandoje, tiltais ir aikštėmis. Jeigu planuojate kelionę birželį – turėsite progą sudalyvauti kiekvienais metais vykstančioje šventėje Luminara di San Ranieri, kuri skirta paminėti miesto globėją San Ranieri. Tai puiki proga pajusti artimiau vietinių kultūrą bei išbandyti smagias pramogas. Nepražiopsokite ant tilto vykstančio istorinio „Gioco del ponte“ (liet. Tilto žaidimas) žaidimo, kurio metu dvi žaidžiančios pusės traukia vežimą.

Duomo di Santa Maria Assunta – tai Pizos katedra ir kartu vienas reikšmingiausių miesto simbolių, primenančių apie kadaise galingą  jūrinį miestą. Architektūros paminklų mėgėjams, tai svarbiausias lankytinas objektas, kadangi tai vienas ryškiausių regiono romaninio stiliaus pavyzdžių. Katedros statybos pradėtos 1063 metais, tuomet statyboms vadovavo architektas Buscheto, kurio architektūrinis sprendimas unikalus: jis sumaišė romaninį, normanų, arabų, bizantiečių architektūrinių stilių elementus. Šis architektūrinis pastatas bėgant laikui buvo rekonstruotas, tačiau visviena stebina savo grožių tiek išorė, tiek vidumi. Beje, 

 Battistero di Pisa tai pati didžiausia krikštykla visoje Italijoje, kuri pradėta statyti 1153 metais. Svarbi miesto įžymybė ir puošmena: pastato eksterjerą papildančias skulptūras kūrė pasaulyje gerai žinomi Nicola Pisano bei jo sūnus Giovanni. Statiniui originalumo suteikia kūgio formos kupolas. Nors kalbama, kad būtent tokia forma naudota dėl lėšų trūkumo. Žinoma, ši žinia nesumažina krikštyklos grožio. 

Camposanto Monumentale di Pisa – garsiosios Pizos miesto kapinės, žavi kiekvieną nuotykių ieškotoją ir adrenalino ištroškusį keliautoją. Legenda byloja, kad šios kapinės įsikūrusios ant šventos žemės. Sakoma, kad kryžiuočiai žemę atvežė iš garsiojo Golgotos kalno. Archeologinių kasinėjimų metu, čia buvo rasta etruskų ir romėnų  pėdsakų. Kiek vėliau, šiose painėse buvo laidojami garbingiausi Pizos miesto gyventojai. Patys iškiliausi buvo laidojami romėniškuose sarkofaguose. Žemesnio statuso miestiečiai gaudavo vietas šoninėse sienose įrengtose arkose.

Viešbučių Pizoje rezervacijaBooking.com

Pizos lankytinų vietų video

Pizos žemėlapis

Booking.com