Site Loader

Apie pasvirusį Pizos bokštą girdėję yra turbūt visi. Apie jį kuriamos legendos ir istorijos, netgi lietuviškos dainos, prie kasdien padaroma tūkstančiai nuotraukų bandant „originaliai“ jį prilaikyti ar kaip tik nugriauti. Be jokios abejonės šis bokštas yra Italijos garsenybė. Tad ką gi reiktų apie jį žinoti ir kur apskritai jo ieškoti? Pradėkime nuo pastarojo klausimo.

Pizos bokštas

Kad Pizos bokštas yra Italijoje, jau išsiaiškinome. Bet štai kad jis stovi to paties pavadinimo mieste, jau žino nedaugelis. Tai vidutinio dydžio miestas šiaurės vakarinėje Italijos dalyje, Toskanos regione, maždaug pusiaukelėje tarp Romos ir Milano. Jei žinote, kur yra Livornas arba Florenciją, gali įsivaizduoti, kur maždaug ieškoti ir šio miesto bei garsiojo bokšto.

Mieste gyvena netoli šimto tūkstančių gyventojų, tad jis maždaug mūsų Panevėžio dydžio. Vos už dešimties kilometrų nuo miesto ir Ligūrijos jūra, tad turistus čia vilioja toli gražu ne tik istoriniai pastatai. O jų sename, poros tūkstančių metų istoriją skaičiuojančiame mieste tikrai netrūksta ir jie įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą.

Pizos bokštas ir jo istorija

Pats Pizos bokštas, esantis katedros aikštėje (net vadinamoje Stebuklų aikšte) pradėtas statyti dar dvyliktame amžiuje. Pastačius vos kelis aukštus bokštas jau pradėjo svirti – grunto savybės tais laikais ko gero ne per labiausiai domino statybininkus.

Ir kas įdomiausia, statybų eigoje bokštas sviro tai į vieną, tai į kitą pusę.

Labai gali būti, jog jau tuomet bokštas spėjo tuo plačiai pagarsėti ir traukti pirmuosius lankytojus. Vis tik statybininkai visai negalvojo sustoti ir savo darbus baigė – per nepilnus du šimtus metus bokštas buvo baigtas.

Viešbučių Pizoje rezervacijaBooking.com

Baigus darbus, bokštas pasiekė beveik 56 metrų aukštį, jo svoris skaičiuojamas apie 14 500 tonų, o pokrypio kampas – 4 laipsniai. Norintiems pakilti į bokšto viršų, tenka įveikti beveik 300 laiptelių. Be abejo, kreivų laiptelių. Pizos bokštas Italijoje pastatytas iš mums egzotiško, tačiau Italijoje gana įprasto marmuro. Jau šiais laikais, 2001 metais, inžinieriai vis tik stabilizavo bokštą ir vėl atvėrė jį lankytojams – saugumas, o tuo pačiu ir galimybė pritraukti kuo daugiau turistų tikrai naudingi ir miestui, ir visai Italijai.

Automobilio nuoma Pizoje

Pasiekti Pizos miesto ir garsųjį jo bokštą iš Lietuvos ne taip ir paprasta – dažniausiai jį lanko tie turistai, kurie nori pamatyti daugiau Italijos ir nuskridę arba į Milaną (ar Bergamą) ar į Romą renkasi automobilio nuomą ir tuomet keliauja po kur platesnį Italijos regioną nei konkretus miestas. Jei tokį kelionės būdą pasirinksite ir jūs, būtinai pasižvalgykite ir aplinkui – visai netoli istorinėmis vertybėmis garsėjanti Florencija, puikus pajūrio miestas Livornas, žymioji Genuja. O iš pastarųjų su keltu netgi galima pasiekti ir Korsikos salą bei porą dienų praleisti joje.

Pizos žemėlapis

Booking.com