Site Loader

Nuo tada, kai Pompėjos miestą paglemžė ugnikalnis – ji tapo viena populiariausių vietų visoje Italijoje, o tam tikra prasme – gal net ir visoje Europoje. Paprasčiausiai žmones labai domina tai, kas yra neįprasta ir unikalu, o miestas, kurio gyvenimo ritmą sustingdė ugnikalnis – tikrai kažkas išskirtinio ir savotiškai žavaus. Taigi, jeigu jau turite bilietą į Italiją – tokiu atveju Pompėja yra ta vieta, kuriai verta skirti visą dieną, o jeigu leidžia galimybės – tokiu atveju net ir dvi dieneles.

Pompeja lankytinos vietos
Pompeja

Kadangi Pompėja jau pati iš savęs yra lankytina vieta, atrodo, nėra tikslo išskirti konkrečių objektų, kadangi viskas dažniausiai turistams yra įdomų ir viską kuo detaliau jie nori apžiūrėti. Tačiau dėl laiko stokos, deja, dažniausiai tokių galimybių nėra. Tokiu atveju nurodysime Jums kelias pagrindines lankytinas vietas, kurios dažniausiai pristatomos kaip svarbiausios ir kurios padeda suprasti – kaip vystėsi Pompėjos gyvenimo tempas.

Automobilio nuoma Pompėjoje

Pompėjos amfiteatras

Bene daugiausia dėmesio sulaukianti vieta yra Pompėjos amfiteatras, kuris dažnai pavadinamas labiausiai senove bei autentika alsuojančia vieta visoje Europoje. Savu metu čia vyko nuostabios gladiatorių kovos, kurios simbolizavo ne tik pergalę, tačiau taip pat ir praradimus. Deja, iki šių dienų jau pilnai nebeišlikęs amfiteatras. Tiesa, palyginus atrodo gana neblogai, tad apsilankyti čia yra būtina. Šiuo metu galima išvysti dvi atskiras dalis, tai žemutinė, kurioje likusios akmens arkos, bei viršutinė amfiteatro dalis, kurioje sėdi žmonės. Pastaroji dažnai vadinama šviesiąja vieta.

Lupanaras

Jeigu norite pajusti išties magišką jausmą, tokiu atveju siūlome apsilankyti Lupanare, kuris labai dažnai pavadinamas Raudonųjų žibintų kvadratu. Nors šiuo metu raudonų žibintų nepavyks išvysti, tačiau šis kvartalas įvairiuose raižiniuose bei šaltiniuose pristatomos kaip erotiškiausia miesto vieta. Fiksuojama, kad būtent čia buvo užsiimama seksualiniais žaidimais, sienas puošia įvairios erotinės scenos, galiausiai, viso miesto ženklai nurodo, kad miesto svečiai, jūreiviai turėti apsilankyti šiam rajone, kadangi tikrai ras su kuo praleisti naktį. Nors šiuo metu likę tik šio “kvartalo esmės likučiai”, tačiau savotiškai tai tikrai suteikia žavesio.

Akvedukas

Pompėja labai dažnai yra pavadinama išties moderniu miestu, tad nieko keisto, kad čia galima išvysti ir akveduką. Tiksliau, tam tikras jo liekanas, kurios dar matyti. Didžioji jo dalis ėjo po žeme ir per jį buvo tiekiamas vanduo iš šaltinio. Skirtas tikrai ne tik maudynėms, tačiau ir maisto gaminimui. Panaudotas vanduo tekėdavo į netoli esantį Vezuvijaus rezervuarą ir tai buvo pats aukščiausias taškas visoje Pompėjoje.

Gipso statulų paroda

Nors dažniausiai į Pompėją atvykstama grožėtis gamtos sukurtu sustingusiu stebuklu, tačiau aktyviai lankoma ir gipso paroda, kurią jau puoselėja žmonės. Kadangi po išsiveržimo žmonės bei gyvūnai sustingo lavoje – šiuo metu liko unikaliai sustingusios gyvūnų bei žmonių skulptūros. Kolekciją kiekvienais metais aplanko milijonai žmonių, kurie žavisi net ir pačiomis smulkiausiomis detalėmis, kuriomis dekoruoti žmogaus drabužiai bei kasdieniniai naudojami daiktai. Ši paroda yra vienas unikaliausių objektų, kadangi čia galima pamatyti visiškai autentiškus pavyzdžius, kurie alsuoja istorija, prisiminimais, galbūt net kasdienybe, kadangi kolekcijoje yra visiškai realūs pavyzdžiai.

Pompėjos forumas

Taip pat, jeigu jau este Pompėjoje, forumo aplankymas yra būtinas, kadangi jis puikiai reprezentuoja čia gyvenančių žmonių politiką, istoriją, taip pat, kasdienybę, kadangi čia buvo priimami patys svarbiausi šalies įstatymai ir panašiai. Nors šiuo metu forumas nėra tobulai išlikęs, tačiau buvimas  jame vis tiek puikiai perteikia visą ano meto dvasią.

Viešbučių Pompėjoje rezervacijaBooking.com

Pompėja paliks Jums įspūdį visam gyvenimui, tad jeigu esate Italijoje – būtina aplankyti ir ją.

Pažiūrėkitį šį video apie Pompėjos miestą!

Pompėjos žemėlapis

Booking.com