Site Loader

Nepaneigsime, kad Roma vienas įspūdingesnių miestų ne tik pačioje Italijoje, bet ir visame Europos žemyne. Jau vien architektūrinių paminklų gausa byloja apie didingą vietos praeitį, vyliojančią turistus iš viso pasaulio. Poimperiniai pėdsakai aptinkami praktiškai kiekviename sostinės taške. Vienur istorijos liudytojais tampa koliziejų, panteonų griuvėsiai, kitur apie tuometinį miestelėnų gyvenimą, buitį, tradicijas pasakoja vertingi, muziejuose saugomi archeologinių radinių pavyzdžiai. Vos kelių dienų viešnagės Romoje tikrai nepakaks, jei norite pažinti pačias garsiausias miesto įžymybes, tačiau neturintiems galimybės užsibūti ilgėliau, siūlome dėmesį atkreipti į kelis karščiausius taškus. 

Roma lankytinos vietos
Roma

Pagrindinė Romos žvaigždė- Koliziejus. Dar gilioje senovėje tuometinio imperatoriaus paliepimu iškilęs statinys, net ir dvidešimt pirmajame amžiuje kelia susižavėjimą ir priverčia stebėtis tokių gigantiškų objektų atsiradimu palyginti primityviais laikais, ai svarbiausiu darbo įrankiu buvo žmogaus rankos. Pats Koliziejus jau tada sutalpindavo dešimtys tūkstančių žiūrovų, sugužėdavusių pasigerėti gladiatorių kovomis, tad tik įsivaizduokite kokia tai neeilinė patirtis. 

Automobilio nuoma Romoje

Kita įdomi stotelė, neabejotinai verta atsidurti jūsų ekskursijos plane yra tikras Italijos sostinės pasididžiavimas- Romos forumas. Pastarajame verte virė gyvenimas, burdavosi prekeiviai, vykdavo svarbūs pasitarimai, šventiniai renginiai. Iš didesnės dalies čia stūksojusių pastatų beliko tik fragmentai, tačiau galima aptikti ir keliatą ganėtinai geros būklės triumfo arkų. 

Būtinai įsiamžinkite šalia puikiai išsilaikiusio antikinio atributo- Panteono šventyklos, į kurią pateksite be jokio mokesčio. 

Bevaikštinėjant Romos gatvėse nevalia pro akis praleisti dailiojo Trevi fontano. Kriauklės formos konstrukcijos pagrindą išraiškingai pagyvina Tritono ir Neptūno skulptūros. Be visa ko, kaip ir anksčiau fontanas vandeniu prisipildo dėka itin seno akveduko. 

Raginame neprasilenkti su iškiliu ir prašmatniu, miestą nuo 139 metų puošiančiu objektu- Sant Angelo pilimi. Šis statinys turėjo pačių įvairiausių paskirčių, pradedant mauzoliejumi ir baigiant kalėjimu. Čia taip pat apsistodavo ir pats popiežius, tad užsukę vidun galėsite pasigerėti išskirtine prabanga alsuojančiais apartamentais, lobiu kambariu ar apžiūrėti kaliniams skirtas kameras. 

Pasilypėję ant pilies sienų išvysite visos Romos panoramą, kuri tikrai nepaliks abejingų. 

Mūsų akiratyje šiandien atsiduria ir Piazza Navana aikštė, leidžianti pajusti tą nuostabią itališką atmosferą bei vietiniams būdingą ryškų temperamentą. Ko gero, neįmanoma  nepastebėti išties unikalaus aikštės elemento- Keturių upių fontano su dievų atvaizdais, simbolizuojančiais didžiausias pasaulio upes. 

Apsilankykite viename populiariausių turistų tarpe taškų- Kapitolijuje. Šis garsus dėl politinio vaidmens, mat teritorijoje buvo įsikūrusi miesto valdžia, išdygo nemažai religinės paskirties objektų. Šiomis dienomis istoriniuose pastatuose veikia muziejai, lankytojams pristatantys vienetinę antikinių skulptūrų kolekciją. Įdomiai aikštę pagyvina ir Marko Aurelijaus statulos analogas. 

Tiems, kam iki šiol matyto architektūrinio paveldo bus negana, vertėtų pasidomėti Palatino kalva, ant kurios išlikę aristokratų viešpatavimą menančių Domicionų rūmų pamatai. Romulo trobelių liekanos. 

Viešbučių Romoje rezervacijaBooking.com

Jei jau atsidūrėte Romoje, nepatingėkite nuvykti į mažiausią planetos valstybę- Vatikaną. Net nepriskiriantiems savęs tikinčiųjų ratui bus ką pamatyti, nes kiekviename Vatikano muziejuje gausu neįkainojamų eksponatų iš Egipto civilizacijos laikų, graikų ir romėnų valdymo laikotarpio bei jau kiek mums geriau žinomų viduramžių, renesanso periodų. Aplankę Siksto koplyčią išvysite bene žinomiausią Mikelandželo paveikslą” Pasaulio sukūrimas “.

Galiausiai, pabuvokite visų pasaulio bažnyčių motina laikomoje Šv. Petro bazilikoje. Prie šio kvapą gniaužiančio statinio prisidėjo geriausi architektai, tarp kurių pats Bromantė. Didelis šios bazilikos privalumas yra lankytojams suteikiama privilegija pasidairyti po Vatikano horizontus iš apžvalgų aikštelės, esančios bažnyčios kupole. 

Pasigrožėkite video iš Romos!

Romos žemėlapis

Booking.com