Site Loader

Visa Italija yra kaip vienas nepakartojamas muziejus po atviru dangumi. Kiekvienas regionas, miestas, gyvenvietė turi kažką savito ir unikalaus, todėl kiekvieną kartą atvykus pasisvečiuoti į šį tašką galima apturėti nuostabų laiką.

Nuobodu nebus net lankantis kelioliktą kartą, nes visko tiek daug ir taip smalsu savo akimis išvysti visus tuos imperijos didybę menančius istorinius statinius, apie kuriuos kalba visas pasaulis.

Automobilio nuoma Romoje

Šįkart nesiblaškysime po atskirus miestus ir visą dėmesį sutelksime į vieną objektą, garsinantį sostinę Romą. Išsamiai aptarkime tikra ikona tituluojamą Koliziejų, oficialiai skelbiamą lankomiausiu šalies tašku.

Visų pirma vertėtų pabrėžti, kad Koliziejus laikomas pačiu seniausiu išlikusiu amfiteatru visame pasaulyje. Turbūt nedaugelis žino, kad ištikro šį statinį turėtume vadinti Flaviano amfiteatru. Štai pirmieji gigantiškojo Koliziejaus pamatai padėti dar prieš Kristų, maždaug pirmajame amžiuje. Procesą iniciavo tuometinis Romos imperijos valdovas – Vespasianas, tačiau galutinai amfiteatro statybos baigtos jau valdant Vespasiano sūnui Titui.

Įdomu tai, kad 48 metrų aukščio ir 156 metrų pločio konstrukcijos sienos sujungtos nepanaudojant nė lašo cemento medžiagos. Pagrindinės dvi tvirtinamosios medžiagos buvo akmuo bei geležies gnybtai.

Tik įsivaiduokite, laikais, kai dar nebuvo jokios papildomos technikos iškilo statinys, galėjęs sutalpinti pusšimtį tūkstančių žiūrovų! Skamba neįtikėtinai. Visgi, yra ir tamsioji šio reikalo pusė, mat didžioji dalis viduje vykdavusių pasirodymų būdavo itin žiaurios, krauju aplaistytos gladiatorių kovos, kurių metu žūdavo ne tik laukiniai žvėrys, bet ir žmonės (kankiniai, belaisviai).

Galiausiai, 435 metais gladiatorių kovos buvo uždraustos ir Koliziejus pradėtas naudoti kaip tvirtovė, vėliau akmenų kirtykla ar net pilis.

Taip pat galima pastebėti, kad tuo metu gajus buvo ir visuomenės luomų skirtumas, mat taip vadinamiesiems aukštuomenės atstovams buvo skirtos atskiros vietos su geriausiu vaizdu į pačią areną, o paprasti žiūrovai turėdavo tenkintis pačioje apačioje įrengtomis eilėmis.

847 metais nemenką Koliziejaus dalį suniokojo stiprus žemės drebėjimas. Tada dar bent kelis šimtmečius amfiteatras buvo paliktas be priežiūros, niokojamas plėšikų, todėl nenuostabu, kad prarado savo fasado įspūdingumą.

Tik kiek vėliau, popiežiaus Pijaus VII įsakymu Koliziejus vėl prikeltas naujam gyvenimui ir šio veiksmo dėka atgavo Romos imperijos simbolio titulą bei priklausančią šlovę.

Tačiau grįžkime į šiandieną, nes būtent mūsų dienomis Koliziejus įgauna tarsi antrą kvėpavimą. Vienetinis architektūros šedevras kiekvienais metais sulaukia galybės smalsių turistų iš atokiausių žemės kampelių.

O ir atstumas, palyginti su galimybe prisiliesti prie tokios turtingos istorijos, atrodo visiškas niekis. Mums, europiečiams, juo labiau neturėtų kilti ypatingų keblumų, turint omenyje, kad šiuolaikinis technologijų proveržis leidžia vos per kelias valandas pasiekti artimiausias žemyno šalis.

Koliziejaus vertę įrodo ir 2007 metais statiniui suteiktas garbingas įrašas “Naujųjų septynių pasaulio stebuklų“ sąraše. Be to, pastarojo atvaizdas puikuojasi ir ant penkių centų euro monetos.

Net bėgant metams amfiteatras tapatinamas su Romos katalikų bažnyčia, ką įrodo popiežiaus organizuojama iškili procesija į Koliziejų, skirta Didžiojo penktadienio paminėjimui.

Viešbučių Romoje rezervacija



Booking.com

Susiruošusiems į Romą būtent dėl ekskursijos po Koliziejų reiktų prisiminti, kad šiltuoju metų laiku fiksuojamas aktyviausias turistų srautas, tad bilietu geriausia pasirūpinti iš anksto.

Už vieno bilieto kaina kartu pamatysite ir Romos forumo griuvėsius, Konstantino arką, Palatino kalvą, tad veiksmo užteks bent keletui dienų. Tikimės, kad ši informacija jums pasitarnaus, o galbūt ir paskatins artimiausiu metu nuvykti į Romą.

Booking.com