Site Loader

Ieškote nežemiško grožio gamtos, žydros it smaragdas jūros, skalaujančios uolėtus krantus ir tikitės surasti dievišką ramybę?

Aplankykite Sardiniją – kalbant vietinių lūpomis, tai rojus žemėje. Nuostabia gamta ir pasakiškais vaizdais garsėjanti sala priklauso Italijai, jas skiria Tirėnų jūra.

Ar žinojote, kad vietiniai salos gyventojai garsėja, kaip vieni iš ilgiausiai gyvenančių žmonių? Tai ne nuostabu, juk jie gyvena vienoje iš gražiausių pasaulio salų, yra atsipalaidavę ir visai niekur neskubantys.

Sardinija lankytinos vietos
Sardinija

Tikriausiai paklausite, kuo ši sala tokia išskirtinė, tiesa? Ne paslaptis, kad ir patys italai šioje saloje skuba praleisti savo atostogas. Sala žavi savo gamta, fantastiškais paplūdimiais, abejingų tikrai nepalieka vietinė kultūra, o puikiausia, kad čia rasite ir geriausios kokybės viešbučius bei aptarnavimą.

Gamtos turtais garsėjanti Sardinija, palepins jus dar niekada nematytais vaizdais: saloje galite išvysti jūros pakrantėmis bėgiojančių laukinių arklių, flamingų, perinčių mažų vėžliukų.

Automobilio nuoma Sardinijoje

Sardai iš ties gali pasigirti gyvenantys nuostabioje saloje, o dar ir tai, kad beveik ketvirtadalį salos apima nacionaliniai parkai. Tik džiaukis ir mėgaukis neišsemiamais gamtos turtais.

Mėgstantiems ne tik gamtą, bet ir norintiems sužinoti, atrasti, pažinti – saloje apstu archeologinių gyvenviečių, o ir salos sostinėje Kaljaryje surasite gausybe istorinių paminklų, menančius Romos imperijos laikus.

Pateikiame trumpą sąrašą vietų, kurias tiesiog būtina aplankyti:

Algeras (Alghero) –Algero senamiestis turtingas istoriniais pastatais, kurie pasakoja apie kadaise gyvenusius katalonus. Miesto istorinę dvasią palaiko jį apsupusios gynybinės sienos, o turistų dėmesį patraukia nuostabaus grožio gotikinio stiliaus katedra Santa Maria. Miestas įsikūręs Sardinijos šiaurės vakaruose.

Netoli Algero yra vieną populiariausių lankytinų vietų Sardinijoje – Neptūno grota (Grotta di Nettuno). Romėnų jūrų dievo vardu pavadintą grotą, kadaise atrado vietiniai žvejai. Tai daugiau nei 4 kilometrus besidriekianti urvų sistema, tiesa, lankytojams atvira labai maža jos dalis. Grota populiari dėl nepaprasto grožio, kurį viduje papildo nedidelis ežeriukas bei stalaktitai ir stalagmitai. Ši vieta pasiekiama „ožkos laiptais“ ar laiveliu.

Costa Smeralda, dar vadinama Smaragdine pakrante – traukia dėmesį savo itin skaidriu vandeniu ir baltu smėliu nuklotais paplūdimiais. Magijos prideda uolėtos pakrantės. Salos šiaurėje dalyje esanti pakrantė privilioja  ne tik kino žvaigždes, tačiau ir arabų šeichus.

Su Gorroppu tarpeklis – salos pietrytinėje dalyje verta aplankyti giliausia tarpeklį, kuris vilioja turistus savo mitu: kiekvieno čia vaikščiojusio laukia ilgas amžius. Tarpeklio dydis iš ties įspūdingas: tarpeklio ilgis 14 kilometrų, o tarpeklio uolos aukštis 450 metrai.

Nuragai – Sardinijos sala garsėja joje randamais keistais kūgio formos statiniais, kurie pastatyti iš didžiulių akmens luitų. Saloje skaičiuojama apie 7000 nuragų. Apsilankykite Su Nuraxi vietovėje, esančioje Barumini apylinkėse. Ši  vietovė ypatinga, kadangi joje rastas net 19 metrų aukščio nuragas bei yra saugomas Unesco.

Kastelsardo miestelis – salos šiaurėje įsikūręs istorinis miestelis, kuris laikomas bene vienu gražiausiu visoje Italijoje. Gražiais vaizdais garsėjančiame miestelyje verta pasivaikščioti siaurų gatvelių labirintais, pamatyti Doria citadelę.

Madalenos archipelagas – tai ištisa 50 įvairaus dydžio salelių virtinė, kurią vainikuoja skaidrus it krištolas jūros vanduo. Tiesa, aplankę šias salas galite netyčia pagalvoti, kad papuolėte į žydrąsias Karibų jūros pakrantes.

Nora – vietovė, kuri sužavės archeologijos entuziastus. Nora, tai seniausia Sardinijos gyvenvietė, kurią prieš 3000 metų įkūrė finikiečiai. Žinoma, dabar gyvenvietėje liko įsimaišiusių ir romėnų statinių liekanų.

Bosa – salos pietuose įsikūręs savo spalvomis pakerintis miestas. Jo istoriniame centre dar galėsite pamatyti įvairiausių spalvų viduramžių epochai priklausiusius namelius. Smalsumą ir virpulį žadina ant kalvos tarsi vaiduoklis tūnantys pilies griuvėsiai.

Neatsiejama atostogų dalis – maistas. Sardinijoje tikrai surasite ko paskanauti, atrasite naujus skonius ir galbūt išmoksite naujų receptų. O kaipgi sala be jūros gėrybių ir žuvies patiekalų – Sardinijos restoranėliuose jų apstu. Jeigu keliausite liepos mėnesį, turėsite galimybę sudalyvauti žuvies šventėje.

Viešbučių Sardinijoje rezervacijaBooking.com

Drąsiausiems, siūlome išbandyti „casu marzu“ sūrio, pagardintomis gyvomis sūrio lervomis, nemėgstantiems keistų patiekalų, kviečiame išbandyti tradicinį šalies maisto produktą – pekorino sūrį, išalkusiems – paršelį ant iešmo. Sardai mielai pavaišins jus vietiniu vynu ar labiau tradiciniu citrininiu likeriu – limoncello.

Sakoma, kad Sardinijoje saulė šviečia net 300 dienų per metus. Tad kelionėms, visas laikas tinkamas. Sėkmės!

Gražiausi Sardinijos vaizdai

Pažiūrėkite šį video ir pamatysite, kokia nuostabi sala yra Sardinija! 🙂

Sardinijos žemėlapis

Booking.com