Site Loader

Sicilija –  viena didžiausių salų Viduržemio jūroje. Joje gyvena bene 5 milijonai gyventojų, Sicilija žavi tiek savo istorija, tiek architektūra, tiek vaizdais, o ir pasakojimai apie mafiją ir jų gyvenimą čia sužadina vaizduotę ne vienam atvykėliui.

Įdomu tai, kad keliaudami pamatysite tiek graikų, tiek romėnų bei arabų kultūros, architektūros, tradicijų palikimą.

Turėkite omenyje, kad jeigu ruošiatės keliauti į Siciliją, reikės į planus įtraukti automobilio nuomą. Norint pamatyti kiek daugiau ir pakeliauti šiek tiek po salą autobusu vargiai tą padarysite, kadangi bilietai ne pigūs, o ir laiko sugaišite ne mažai.

Sicilija lankytinos vietos
Sicilija

Keliautojai šią salą renkasi ilgesniam atostogų laikotarpiui, kadangi čia apstu lankytinų vietų, kurortinių miestelių. Atvykę pasiruoškite patogią kelioninę avalynę  ir nusiteikite ieškoti, atrasti ir pažinti. Sicilijos sala turtinga tiek savo istorija, tiek lankytinų vietų palikimu.

Automobilio nuoma Sicilijoje

Pateikiame keletą lankytinų vietų, kurias privalu aplankyti, atvykus į Siciliją:

Aplankykite Sicilijos regiono sostinę Palermą. Šis miestas gerai žinomas nuo romėnų laikų, o jo klestėjimo laikotarpis prasidėjo atėjus arabams. Nors miestas itin nukentėjo II pasaulinio karo metais, tačiau dabar tai vienas lankomiausių miestų Sicilijoje. Palermas garsėja, kaip miestas, kuriame vairuojama itin chaotiškai, tad prieš vykdami su savo automobiliu, labai gerai pagalvokite.

Kapucinų vienuolynas – vieta į kurią plūsta minios turistų. Ir visai ne veltui, nes ten tikrai yra ką pamatyti. XVII-XX amžiuje čia buvo mumufikuojami vienuolių palaikai, kurių priskaičiuojama apie 8000, ar galite patikėti?

Tikriausiai ne kartą per geografijos pamokas kalbėjote apie Etnos ugnikalnį, o dabar atostogaudami Sicilijoje, galite jį pamatyti gyvai. Etnos ugnikalnis veikia dar ir šiandien ir yra laikomas didžiausiu bei aukščiausiu Europoje. Ugnis stūkso visai netolo Katanijos miesto. Jeigu ketinate vykti apžiūrėti, galite tai padaryti traukiniu arba užkopti vigiuotais keliukais automobiliu.

Rytinėje Sicilijos salos pakrantėje įsikūręs jau minėtas Katanijos miestas. Ne kartą miestas ir jo gyventojai kentėjo nuo žemės drebėjimų bei Etnos išsiveržimų. Visgi, ten tikrai yra ką pamatyti. Pavyzdžiui, Romėnų teatrą, kuris stovi nuo II amžiaus.

Sirakūzai – tai antikinis miestas, kuris dar žinomas, kaip vienas gražiausių senovės graikų miestų. Sirakūzų senamiestis yra saugomas UNESCO ir tikrai ne be priežasties. Mieste aptiksite ne vieną statinį ar griuvėsius, menančius netgi laikus prieš mūsų erą: graikų teatro griuvėsius, Apolono ir Dzeuso šventyklas, romėnų amfiteatrą.

Druskos laukai – Vakarinėje salos pakrantėje baltuoja laukai su druskos krūvelėmis, tai druskos laukų gamtos rezervatas. Dėl palankaus klimato, druska šiame regione jau nuo seno tapo pragyvenimo šaltiniu.

Iš pradžių gali pasirodyti, kad tai labai sudėtingas procesas, bet taip nėra. Laukuose iškasami maži baseinėliai, kuriuose vėjo malūnėlių pagalba prileidžiamas druskingas jūros vanduo. Saulei išgarinus vandenį, vietoj jo lieka druska. Jeigu norėsite sužinoti plačiau apie druskos gavybą, senovėje ir dabar naudojamą techniką, apsilankykite druskos muziejuje.

Taormina – tai tobulas dviejų malonumų derinys. Taormina laikoma kurortiniu miesteliu, tačiau šiame mieste rasite tiek puikiai išvystytą poilsio zoną, tiek istorinę miesto dalį pačiame jo centre.

Mažame miestelyje rasite tiek puikių restoranėlių, tiek barų pašėlusiems vakarams. Besižavinčius viduramžiais, nustebins šio laikotarpio pilis. Mėgstantys grožį, turėtų apsilankyti Taorminos soduose.

Taormina, miestas, kuriame yra ką pamatyti, tačiau turėkite omenyje, kad užsimanius pagulėti paplūdimyje, teks leistis specialiomis kabinomis. Juk Taormina įsikūrusi kalno viršūnėje.

Ragūza – tai barokinio stiliaus miestas Sicilijos pietuose. Atvykę į Ragūzą leisitės siaurų ir žavingų gatvelių raizgalynę bei apžiūrėsite ne vieną istorinį paminklą. Šis miestas priskiriamas Nato slėniui, kuris, beje, yra saugomas UNESCO.

Nusibodo lankyti antikos laikus menančius griuvėsius? Apsilankykite graikų statytoje ir dar tebestovinčioje Segestos šventykloje. Ši šventykla stovi, kalvos papėdėje, o taip pat netoliese pamatysite ir amfiteatro griuvėsius.

Nepamirškite apsilankyti vienoje įdomiausių vietų – Šventyklų slėnyje. Čia pamatysite net 8 šventyklų griuvėsius. Įdomu, kad šventyklos buvo statomos rytų kryptimi, kas reiškia, jog saulei tekant jos visos apšviečiamos saulės spinduliais.

Viešbučių Sicilijoje rezervacijaBooking.com

Čefalu – miestelis, tinkantis ramiam poilsiui paplūdimyje. Čia galėsite ne tik poilsiauti, bet užsimanę galėsite pasivaikščioti žavingomis senamiesčio gatvelėmis, griuvėsiai ar užsukti į restoranėlį.

Gražiausi Sicilijos vaizdai

Šiame video atrasite gražiausias vietas Sicilijoje! 🙂

Sicilijos žemėlapis

Booking.com