Site Loader

Venecija kiek neįprastas, bet labai žavus Italijos miestas, turistus pasitinkantis su tokiais atributais, kaip tradicinės gondolos, per kanalus nutiestais vaizdingais tiltais, viduramžių dvasia persmelktais statiniais užpildytomis gatvelėmis bei auksinius Venecijos laikus menančiais pirklių namais. Užsukite pasižvalgyti po senamiestį, triukšmingas aikštes, bažnyčias, muziejus, kurie supažindins su miesto praeitimi, dabartimi bei ateities vizijomis. Net neabejojame, kad iš šios kelionės parsivešite kraitį ispūdžių ir akimirkų, priversiančių plačiai nusišypsoti. O štai mūsų rekomendacijos turiningam laikui Venecijoje.

Venecija lankytinos vietos
Venecija

Stabtelėję Šv. Morkaus bazilikoje įsitikinsite Veronos architektūros pranašumu. Tai vienas iškiliausių objektų mieste, kartu ir katedra, suprojektuotas pagal tikslias kryžiaus formos proporcijas. 

Automobilio nuoma Venecijoje

Bažnyčia gausiai išpuošta tiek iš išorės, tiek ir vidaus. Kiekvienas kampelis, daiktas, dekoruoti mozaikomis, puikiai atspindinčiomis bizantinio meno ypatumus. Net altorius spindi prabanga, kurią pabrėžia aukso elementai. Būtinai aplankykite bažnyčioje saugomų brangakmenių kolekciją, apstulbinančią net visko mačiusius. 

Tuo pačiu pasižvalgykite ir po pačią Šv. Morkaus aikštę, išsiskiriančia nepaprastu erdvumu bei vienetiniais eksponatais, neabejotinai paliksiančiais neišdildomą įspūdį. Be to, teritorijoje gausu kavinių, kviečiančių atsipūsti mėgaujantis kokybiška kava. 

Dožų rūmai iškilę dar 15 amžiuje, kadaise buvo tapę miesto valdžios būstine. Šiandien statinio lankytojai gali pasmalsauti kaip atrodė patalpos, kuriose rinkdavosi politikos elitas, o pamatyti tikrai yra ką. Dauguma kambarių ir salių pagyvinti geriausių dailininkų sukurtais šedevrais, patraukiančiais ne tik besidominčių menu dėmesį. 

Dairotės kažko tinkančio romantiškam popietės praleidimui? Turime jums puikią idėją- Rialto tiltą. Nuo šios konstrukcijos galima stebėti Didįjį kanalą, dėl kurio turistai taip noriai atvyksta į šią vietą. 

Taip pat verta užsukti į netoliese veikiančius turgelius, viliojančius itin šviežia produkcija. 

Jei jau paminėjome Didįjį kanalą, tai privalome pabrėžti, kad geriausias būdas patogiai apžiūrėti apylinkių panoramas būtų ekskursija su vandens autobusu. Ši neįprasta transporto priemonė leidžia pasigerėti įmantriais, tuometinių turtuolių statytais namais, kerinčiais unikalių fasadų įvairove. Žinoma, tokiame fone turėtų pavykti išgauti puikių nuotraukų, tad nepražiopsokite šio šanso. 

Raginame į maršrutą įtraukti patrauklųjį San Giorgio Maggiore vienuolyną, stūksantį neeilinio grožio saloje. Pagrindinė vienuolyno ypatybė- rausvas varpinės bokštas, iš kurio lankytojai gali stambiu planu apžiūrėti visą Veneciją.

Kita šauni atrakcija yra pasikėlimas į Kampanilės bokštą, mat pačioje statinio viršūnėje įrengta apžvalgų aikštelė, idealiai tinkanti norint išvysti Venecijos horizontus iš beveik kilometro aukščio. 

Na, o nusiteikusiems nutolti nuo miesto šurmulio, vertėtų rinktis ekskursiją į Burano salą. Pastaroji pasitinka su išraiškingais gyvenamaisiais namais bei jau anksčiau minėtais Venecijos simboliais- kanalais. Tai tikras džiaugsmas asmenukių fanams, nes kur tik akys aprėpia supa ypatingai nuotaikingi peizažai, padedantys susikurti milijono vertus kadrus asmeniniam nuotraukų albumui. 

Venecijoje nepasigesite ir kultūrinių įstaigų, tarp kurių vertingais paveikslais galinti pasigirti Akademijos galerija. Anksčiau čia veikė meno mokykla, bet dabar visas pastatas skirtas vien ekspozicijų salėms. 

Viešbučių Venecijoje rezervacijaBooking.com

Dar vienas perliukas edukacinių krypčių ieškantiems turistams- Palazzo Venier dei Leoni rūmai. Statinys daugiausiai dėmesio sulaukia dėl neįkainojamos, XX amžiaus dailės darbų kolekcijos, priklausiusios milijonierei P. Guggenheim. Parodoje esti skirtingų stilių, tokių kaip kubizmas, siurrealizmas ar ekspresionizmas pavyzdžių. 

Pažiūrėkite keliaujantiems į Veneciją patarimų video!

Venecijos žemėlapis

Booking.com