Site Loader

Baris – miestas Italijos pietryčiuose, Apulijos regione – kartais dar vadinamas Šv. Mikalojaus miestu, kadangi būtent šiame mieste, guli šio šventojo palaikai.

Baris neturi tiek populiarių turistinių traukos taškų, kaip, pavyzdžiui, Roma ar Florencija – bet, jeigu keliaujate pažinti itališką kultūrą ir pagulėti pakrantėje prie skaidrios Adrijos jūros, šis miestas Jums patiks.

Automobilio nuoma Baryje

Žinoma, Bario senamiesčio gatvelės tikrai vertos susižavėjimo, jas puošia ir savotiškos magijos prideda maži namukai, spalvotos daugiabučių namų langinės bei šalia esantys margų gėlių vazonėliai. Tikėtina, kad norėsite padaryti ne vieną kadrą.

Baris lankytinos vietos
Baris

Apsistoję Baryje galėsite negalvoti apie viešąjį transportą, kadangi visus populiariausius objektus visai nesunkiai pasieksite pėsčiomis.

Tiesa, labai svarbu, kuriuo metu laiku keliausite – jeigu Jūsų pasirinktas laikas vasarą, tuomet Jūsų kelionę gali šiek tiek apsunkinti kepinanti saulė. Tuomet reikėtų pasvarstyti apie transportą, arba stabtelėti minutėlei ir atsigaivinti itališkais ledais – gelato. Apsilankykite „Martinucci“ restoranėlyje – sakoma, kad ten gelato skaniausi visame Baryje!

Nors atvykę į Barį ir išvysite nuostabaus grožio vaizdingą gamtą ir saulėtą paplūdimį, trokštantiems atrasti ir tyrinėti keliautojams to gali ir neužtekti. Visuomet reikia žinoti kur keliauji ir ką ketini pamatyti. Tad rekomenduojame prieš keliaujant pasidomėti, ką galite įdomaus pamatyti šiame mieste.

Pradedant miesto tyrinėjimą nuo senamiesčio, aplankykite San Nikolo katedrą. Katedroje verta apsilankyti ir dėl jos vidaus žavesio bei įspūdingų lubų, papuoštų mozaika.

Švento Mikalojaus bazilika – bene daugiausiai turistų pritraukiantis objektus. Į baziliką minias pritraukia joje esančios Šv. Mikalojaus relikvijos. Čia guli ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforca, kuri labai gerai žinoma, kaip atvežusi į Lietuva Itališkas madas ir kultūrą.  Ši bazilika jau stovi beveik 700 metų!

Jeigu domitės architektūra, aplankykite Šv. Sabinos bažnyčią, jos romaninė architektūra be jokios abejonės paliks įspūdį.

Užsukite į  Castello Svevo pilį, kuri buvo pastatyta XII a., už šaltų mūrų sienų slepiasi gan įdomi jos istorija. Šioje pilis veikė, kaip valdovų rezidencija, vėliau, kaip kalėjimas. Dabar šios pilies dirys plačiai atvertos menininkams ir jų lankytojams.

Atvykote čia ieškodami romantikos? Paskirkite vieną iš kelionės vakarų pasivaikščiojimams imperatoriaus Augustino promenada, kuri tęsiasi iki San Antonio molo. Pasigrožėkite žydrąja Adrijos jūra. Aplankykite Porto Vecchio uostą ir pasivaikščiokite pakrante rytais. Tuomet, kaip tik žvejai grįžta su savo valtelėmis iš žvejybos ir iškelia į krantą dienos laimikį.

Apžiūrėjus žavų senamiesčio gatvelių objektą, nebijokite nuklysti ir į miesto pakraštį. Štai pietrytinėje Bario dalyje išvysite XIIIa. Miesto Engazia griuvėsius. Jeigu jaučiate silpnybę romėniškai architektūrai – privalote juos pamatyti.

Aplankykite Kastelanos (Castellana) urvus. Tikrai liksite nustebę ir sužavėti šių didžiausių karstinių urvų Italijoje ilgiu ir paslaptingumu, kadangi urvų takai tęsiasi apie 3 kilometrus ir yra maždaug 70 metrų gylyje.

Jeigu jau apžiūrėjote visas mieste esančias įžymybes, laikas leistis šiek tiek toliau ir apžiūrėti šalia Bario esančius miestelius. Polinjano a Marės miestelis – nutolęs nuo Bario vos 33 km., tad lengvai pasiekiamas traukiniu ar autobusu.

Aplankę šį miestelį tikrai nenusivilsite – puiki vieta poilsiui paplūdimyje bei kvapą gniaužiantys vaizdai. Nedidukas paplūdimys, tarsi visai neplanuotai įsiterpęs tarp uolų, tikrai paliks įspūdį. Galėsite bent akimirkai atsikvėpti ant bangų laižomų uolų. Beje, išalkusiems rekomenduojame papietauti Grotta Palazzese restorane, kuris yra netgi pačios olos viduje. Įspūdžiai garantuoti!

Jeigu nuo Bario pasiryšite nutolti apie 70km., tuomet neprašausite, jeigu aplankysit antrą pagal senumą pasaulyje miestą – Matera, dar vadinamą akmeniniu miestu. Gyvenvietė iš ties turinti ką papasakoti ir parodyti, tad gido paslaugos čia tikrai praverstų. Visai netoliese gyvenvietės olose stūkso ir garsieji urvai.

Ketinantiems aplankyti vietinius restoranėlius ir paragauti itališkų patiekalų, kainos tikrai nepasirodys labai aukštos. Pabandykite paprašyti ir vietinių rekomendacijų, neabejotinai liksite sužavėti. Išragaukite tradicinius šio regiono patiekalus, tai daržovių Casserole, tradiciškai siūlomi Orecchiette makaronai ir dar daug kitų gardumynų.

Paskanaukite ir Primitivo vyno!  Bario virtuvė laikoma viena labiausiai atitinkančių itališką senąją virtuvę. Atvykite į Barį ir mėgaukitės miesto ramybe, nes būtent čia – skubėti nedora, – taip pasakytų tikras italas!

Viešbučių Baryje rezervacijaBooking.com

Į Barį dažniausiai keliauja tie, kurie nori daug poilsio prie jūros. Tad ir renkantis viešbutį atstumas nuo paplūdimio tampa rimtu argumentu. Kad netyčia nesuklystumėte, rekomenduojame viešbutį Baryje rezervuoti iš anksto internetu. Tai yra nemokama, o nuotraukų ir aprašymų bei atsiliepimų gausa, vieta žemėlapyje bei alternatyvos puikiai matomos vienoje vietoje. Iš tiesų Baris nėra brangi vieta atostogauti, tad ieškantiems pigių nakvynės vietų pasirinkimo taip pat netrūks. Tiesa, sezono metu stipriai mažėja pasirinkimas ir didėja kainos, tad vėl gi, geriausia viešbučio rezervacija pasirūpinti dar būnant namuose.

Kad ir kokio pasyvaus poilsio prie jūros norite, skirti porą dienų susipažinimui su apylinkėmis tikrai verta. Automobilio nuoma Baryje kainuoja visai nedaug, o kur nuvažiuoti tikrai yra. Vien pasivažinėjimas po pakrantės miestelius vertas tų kelių dešimčių eurų per dieną už automobilį.

Ką veikti Baryje

Siūlome susipažinti su dar daugiau lankytinų Bario vietų šiame Video!

Bario žemėlapis

Booking.com